دوشنبه, 25 دی 1396 - 17:06

قائم مقام وزیر نیرو اعلام کرد / ۶۰درصد سرمایه گذاری اتحادیه اروپا در ایران متعلق به آلمان است

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل گفت ۶۰ درصد از سرمایه گذاری اتحادیه اروپا در ایران در حال حال حاضر از طریق آلمان صورت می گیرد.

به گزارش «فرصت امروز» به نقل از وزارت نیرو، علیرضا دائمی عصر یکشنبه در نشست با رئیس و اعضای انجمن سرمایه گذاری شرکت های آلمانی در حوزه شمال آفریقا و خاورمیانه (نوموف) بیان کرد: برای وزارت نیرو، این فرصت بسیار مغتنمی است که امروز میزبان مجموعه ای از شرکت های فعال و خوب آلمانی در زمینه سرمایه گذاری در منطقه منا است و امیدواریم این نشست بتواند بسترساز همکاری های دوجانبه بیشتر ایران و آلمان باشد.

قائم مقام وزیر نیرو در امور بین الملل افزود: رابطه اقتصادی دو کشور آلمان و ایران در سال های گذشته از جمله روابط بسیار خوب بوده است تا جایی که می توان گفت مراودات ما با اروپا عمدتاً از طریق آلمان صورت می گیرد.

دائمی تصریح کرد: باید توجه داشت که صادرات ایران به آلمان ۲۵درصد کل صادرات ایران به کشورهای اتحادیه اروپا را دربر می گیرد. همچنین حدود ۶۰درصد از سرمایه گذاری اتحادیه اروپا در ایران از طریق آلمان صورت می گیرد.

وی تأکید کرد: در سال های گذشته نیز در زمینه انتقال تکنولوژی و دانش آن نیز دو کشور همکاری های بسیار خوبی داشته اند و خوشبختانه نقش آلمان در این زمینه همیشه تسهیل کننده و موفق بوده است.

دائمی با بیان اینکه دو کشور در زمینه مسائل آب و مسئله تغییر اقلیم در ذیل سازمان های بین المللی همکاری های بسیار خوبی داشته اند، گفت: همچنین دو کشور در زمینه مشاوره های حقوقی و ارزیابی مالی پروژه ها و نیز مبادلات بانکی می توانند زمینه همکاری های بیشتری را فراهم کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی