سه شنبه, 28 آذر 1396 - 10:58

کارخانه ان جی ال 2300 در مارون احداث می شود

مدیرعامل شرکت پتروشیمی امیرکبیر از تأسیس کارخانه NGL2300 در منطقه مارون، استان خوزستان خبر داد. سیدجواد سلیمانی در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: قرارداد این واحد با حمایت شرکت ملی نفت ایران و همکاری شرکت مناطق نفت خیز جنوب در سال جاری به امضا خواهد رسید و عملیات احداث آن آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به شرایط تأمین خوراک پتروشیمی امیرکبیر، عنوان کرد: با توجه به اینکه طی سال های گذشته مهم ترین دغدغه مدیران این مجموعه تأمین خوراک برای رسیدن به ظرفیت اسمی تولید بوده است، این کارخانه با هدف تأمین خوراک این شرکت در منطقه مارون ایجاد می شود.

وی افزود: این موضوع نیز با توجه به عدم پایبندی طرف های متعهد، همیشه با مشکلات فراوان روبه رو بوده که باعث شده تولید واحدOL و واحدهای دیگر شرکت برای رسیدن تولید به ظرفیت اسمی با مشکل روبه رو باشند و از طرفی این موضوع که استفاده از خوراک مایع در واحد الفین به نسبت خوراک گازی صرفه اقتصادی کمتری دارد، مزید بر علت شده تا به لحاظ اقتصادی نتوانیم حداکثر بازدهی ممکن را کسب کنیم.

انعقاد قرارداد نهایی طرح با شرکت نفت در سال جاری

سلیمانی تصریح کرد: در این راستا از سال های قبل تلاش بسیار جدی برای گرفتن امتیاز ایجاد یک واحد NGL از سوی مدیریت انجام شد که در نهایت امتیاز ایجاد واحد NGL2300 با انعقاد قرارداد نهایی در سال جاری با شرکت ملی نفت ایران و همکاری شرکت مناطق نفت خیز جنوب، نقطه عطف این تلاش ها بود و این کارخانه در استان خوزستان و منطقه مارون تأسیس خواهد شد.

وی تأسیس این واحد تأمین خوراک را برای شرکت پتروشیمی امیرکبیر و زنجیره تولید ملی دارای چند ارزش بسیار مهم دانست و گفت: این نیز نخستین تولید این کارخانه برای تبدیل خوراک مایع واحد الفین به خوراک گازی است که در نهایت ارزش اقتصادی این واحد را افزایش خواهد داد.

سلیمانی دومین ارزش آن را فراهم شدن شرایط برای رسیدن تولید شرکت به ظرفیت اسمی خواند و افزود: با توجه به مشکلات به وجود آمده در طول 10 سال گذشته این اقدام تحولی مهم و اساسی به حساب می آید و می تواند تولید را از 60 درصد ظرفیت اسمی تا 100 درصد ارتقا دهد.

مدیرعامل پتروشیمی امیرکبیر ادامه داد: در کنار این مسائل، مهم ترین موضوع کمکی است که به منظور تکمیل زنجیره تولید در صنعت پتروشیمی با این کار به انجام می رسد و در نتیجه آن، چندین شرکت که در این زمینه وابستگی به امیرکبیر دارند به طور کامل بهره مند می شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی