سه شنبه, 28 آذر 1396 - 10:43

مجوز توسعه میدان های گازی ونزوئلا به روس نفت رسید

غول نفتی روس نفت روسیه در بیانیه ای اعلام کرد ونزوئلا مجوزی به یک زیرمجموعه این شرکت برای توسعه دو میدان گازی فراساحلی داده است.

به گزارش ایسنا، طبق بیانیه روس نفت، نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، توافق اعطای مجوز توسعه این میدان های گازی را در دیدار با ایگور سچین، مدیرعامل روس نفت، امضا کرد. در جریان این دیدار سچین درباره همکاری روس نفت با شرکت انرژی دولتی PDVSA ونزوئلا گفت وگو کرد. تحت این توافق که به مدت ۳۰ سال اعتبار دارد، «گروپو روس نفت» که تماما متعلق به روس نفت است، اپراتور میدان های گازی پاتائو و مخیونس خواهد شد.

روس نفت از حق فروش کل تولید این میدان ها برای صادرات از جمله به شکل گاز طبیعی مایع برخوردار است. طبق بیانیه روس نفت، ذخایر برآورد شده این دو میدان گازی به ۱۸۰ میلیارد مترمکعب می رسد و حداکثر تولید سالانه آنها ۶.۵ میلیارد مترمکعب خواهد بود. دولت سوسیالیست ونزوئلا به میزان فزاینده ای برای تهیه نقدینگی و اعتباری که برای بقا نیاز دارد، به روسیه روی آورده است.

شرکت PDVSA 6 میلیارد دلار به روس نفت بدهی دارد. بر اساس گزارش رویترز، وزارت دارایی روسیه ماه گذشته موافقت کرد شرایط بدهی ونزوئلا به مسکو را تغییر دهد، اما این شامل بدهی شرکت PDVSA به روس نفت نبود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی