دوشنبه, 13 آذر 1396 - 08:03

اروپا در ماه گذشته 40 درصد نفت ایران را خرید

ایران در ماه نوامبر (آبان- آذر) 40درصد نفت صادراتی خود را به بازارهای اروپایی روانه کرد. به گزارش «فرصت امروز» از تارنمای وزارت نفت، اروپایی ها در دوران تحریم، خرید نفت خام از ایران را به نزدیک صفر رسانده بودند اما در دو سال گذشته، پس از توافق برجام خرید محموله های نفت خام ایران را از سر گرفتند.

اکنون شرکت های انگلیسی- هلندی شل، توتال فرانسه، انی و ساراس ایتالیا، هلنیک پترولیوم یونان و رپسول اسپانیا از مشتریان محموله های نفت خام ایران در اروپا به شمار می روند. ایران در ماه نوامبر موفق شد 60درصد نفت خام صادراتی خود را روانه بازار آسیا کند.

چین بزرگ ترین مشتری نفت ایران در آسیاست که بیش از 600هزار بشکه نفت کشور ما را می خرد. آمارهای ماه نوامبر نشان می دهد کره جنوبی همچنان بزرگ ترین دریافت کننده میعانات گازی ایران است و نیمی از میعانات گازی به این کشور و بقیه به کشورهای منطقه خلیج فارس صادر می شود.

ایران در ماه نوامبر بیش از 400هزار بشکه میعانات گازی صادر کرد. وزیر نفت ایران در حاشیه نشست یکصد و هفتاد و سوم اوپک در وین که نهم آذرماه برگزار شد، میزان صادرات نفت خام و میعانات گازی ایران را بیش از 2میلیون و 500هزار بشکه در روز عنوان کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی