چهارشنبه, 25 اسفند 1395 - 10:20

‏معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی در اهواز / وجود نیروهای مُخلِص و متعهد در صنعت برق کشور نعمت بزرگی است‏

اهواز - خبرنگار فرصت امروز: معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: وجود نیروهای مُخلِص و متعهد در صنعت برق کشور نعمت بزرگی است و ما به جود چنین نیروهایی که در بحران ها یاور و پشتیبان هستند، افتخار می کنیم.

هوشنگ فلاحتیان در آیین قدردانی از تلاش غیور مردان صنعت برق کشور در اهواز افزود: به دنبال نشستن گرد و غبار روی شبکه برق خوزستان و فراخوان همه شرکت های زیرمجموعه وزارت نیرو و پیمانکاران، در یک کار جهادی و بسیجی وار در مدت زمان کوتاهی توانستیم به یاری خداوند شرایط را مدیریت کنیم و با سرافرازی به مردم شریف خوزستان اعلام می کنم خدمتگزاران شما در صنعت برق کشور همواره آماده خدمت رسانی هستند.

وی اضافه کرد: من وظیفه خودم می دانستم در روز پایانی کار گروههای عملیاتی در اهواز حضور پیدا کنم و پیام تشکر وزیر نیرو را به همه عزیزان ابلاغ و دست تک تک شما که در این بحران برای تامین و پایداری شبکه برق در خوزستان حضورداشتید را ببوسم.

فلاحتیان تصریح کرد: صنعت برق کشور در همه بحران ها از جمله زلزله طبس، رودبار، بارش سنگین برف در شمال کشور طی سال های اخیر و در حوادث سیل ها همواره حضور فعال و به موقعی داشته و برق مناطقی که دچار مشکل شده بودند را پایدار کرده است.

وی ادامه داد: ما به خود افتخار می کنیم که چنین همکاران مخلص و متعهدی در همه بخش های صنعت برق داریم و این کار گروهی که در خوزستان اتفاق افتاد حرکت جهادی بی نظیری بود که باید مسئولان نسبت به مستند سازی اقدامات برای مدیریت بحران در موارد مشابه اقدام کنند.

معاون وزیر نیرو درامور برق و انرژی خاطرنشان کرد: حضور جهادی یکی از همکاران شما به نام نصرالله  امیرخانلو که به همراه سه فرزندش برای خدمت به مردم شهید پرورخوزستان آمده بودند، متاسفانه در این عملیات بزرگ جانش را از دست داد، یک حرکت جهادی بود و شما سربازان گمنامی هستید که در سنگر صنعت برق خدمت می کنید.

وی بیان داشت: بعد از وقوع بحران در بهمن ماه امسال، وزارت نیرو طی فراخوانی 39 شرکت توزیع، 16 برق منطقه ای و شرکت های پیمانکار برای کمک به حل مشکل خوزستان بسیج شدند که در مدت 20 روز 3900 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و متوسط را شستشو و تعمیرات اساسی را روی آنها انجام دادند.

فلاحتیان ادامه داد: همچنین حدود 2350 دکل و بیش از 53 پست بزرگ برق نیز در این مرحله شستشو و بهینه سازی شدند که این مسئله برای ما یک تجربه بزرگ و مهم است و باید از آن درس بگیریم.

وی با اشاره به مسئله ریزگردها و تاثیر آن بر شبکه برق خوزستان گفت: صنعت برق قربانی ریزگردها شده که همه مسئولان کشور و استان برای حل این معضل بزرگ که خسارات فراوانی در همه بخش ها به بار آورده، درتلاش هستند.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت: این اطمینان را به مردم خوزستان می دهیم که ما در کنار آنها در همه حال خواهیم بود که بتوانند به توسعه صنعت، خدمات و کشاورزی بپردازندگفتنی است در این آیین فاتحه ای به یاد مرحوم امیرخانلو که از اعضای گروههای عملیاتی استان مازنداران بود، قرائت شد و لوح تقدیری نیز به سرگروه این گروه جهت اهدا به خانواده آن مرحوم تقدیم گردید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی