شنبه, 04 آذر 1396 - 16:00

دلنوشته های یک کارآفرین (73) / باور و عمل

برای موفقیت در کسب و کار باور بسیار حیاتی است اما باور به تنهایی تو را به موفقیت نمی رساند گرچه باور به کسب و کارت مقدمه موفقیت است، اما تا زمانی که این باور را به اقدام و عمل درنیاوری و نتوانی آن را محقق کنی در مرحله همان باور می ماند. 

دوستی به من زنگ زد و گفت من الان چهار ماهه روی باورهای موفقیت خود کار می کنم، اما هیچ نتیجه ای برای کسب درآمد بیشتر حاصل نشد آیا باورهای من اشکال دارد؟ شما اگر نتوانید باوری درست در مسیر موفقیت بردارید بی تردید محکوم به شکست هستید، اما گاهی افراد باوجود اینکه باورها، مسیر موفقیت را به افراد نشان می دهند و فرصت ها و موقعیت های زیادی را جلوی چشم خود می بینند، هیچ اقدامی برای رسیدن به موفقیت نمی کنند و در واقع انگار روی تردمیل راه می روند.


برای پیشرفت باید از باور درونی جهت رشد و توسعه کسب و کار استفاده کنی. باور نگاه تو را به جهان تغییر می دهد این تغییر باعث بروز فرصت ها، ایده ها و موقعیت های تازه ای در زندگی و کسب و کارت می شوند که تو باید از این فرصت ها برای رشد کسب و کارت استفاده کنی. فرضا اگر تو یک آرایشگاه داری و با تقویت باورها می خواهی به درآمد بیشتر برسی باید همه فرصت ها و موقعیت ها را خوب نگاه کنی. اگر یک روز یک مدیر مدرسه به آرایشگاه تو آمد تو باید این را یک فرصت بدانی که ناشی از باورمندی تو به کسب و کارت است، بنابراین در این موقعیت به او پیشنهاد همکاری می دهی تا بتوانی موهای بسیاری از بچه های مدرسه را اصلاح کنی، اما اگر در برابر این شخص سکوت اختیار کنی و هیچ واکنشی از خود نشان ندهی طبیعی است که جهان نیز به تو پاداشی نمی دهد.

دنیای کسب و کار مانند جهان مادی ما دارای یک قانون است و تو باید اصل دادوستد و بازاریابی و فروش و مشتری مداری را بلد باشی. بسیاری از افراد با باور قوی توانستند صاحب سرمایه های کلان شوند اما همواره در حال تغییر و تبدیل بودند و از هر فرصتی برای رشد و توسعه کسب و کار استفاده می کردند تا به قله موفقیت دست یابند.

تو برای اینکه به قله موفقیت برسی، باورهایت تو را از جایت بلند می کند به تو انگیزه می دهد انرژی زیادی در تو به وجود می آید حال خوبی به تو دست می دهد و. . . اما همه اینها زمانی به عدد و رقم مالی می رسد که تو با هوش مالی و کاری ات بتوانی از ظرفیت های پیدا و پنهان کارت استفاده کنی.

شاید این سوال مطرح شود که اگر قرار است از موقعیت ها و فرصت ها استفاده کنم چه نیازی به تقویت باورهای درونی است؟ باورهای درونی تو را آماده می کند و تو را در مسیر موفقیت و ثروت قرار می دهد و الا صدها سال دیگر نه فرصت را می توانی ببینی و نه موقعیتی برای تو به وجود می آید و نه ایده ای به ذهنت می رسد. زمانی  که تو خودت را آماده کردی در مسیر موفقیت قرار می گیری. یک فوتبالیست خوب کسی است که از فرصت های به دست آمده در زمین بازی بهترین استفاده را می کند و راه را برای گل زدن فراهم می کند، اما همین فرد باید مقدماتی را برای فوتبالیست شدن بگذراند تا سرمربی او را به عنوان بازیکن قبول کند. کسی که در مقابل 100هزار تماشاگر استرس بگیرد و نتواند بازی خوبی از خود به نمایش بگذارد طبعا حتی اگر وارد زمین هم شود موفق نیست. تو هم برای کسب و کارت باید آمادگی ذهنی و روحی داشته باشی. 

باورها مجموعه ای از رویدادهای ذهنی است مثل اعتماد به نفس، گذشت، بخشایش، سپاسگزاری، دعا و نیایش و مراقبه، تجسم و تخیل خلاق، محبت و دوست داشتن، اعتماد به نفس، صبر، توکل، آرامش و. . .که اگر اینها را در درونت فراهم کنی می توانی وارد زمین بازی شوی و الا داشتن کفش استوک و توپ طلا و زمین چمن اختصاصی نمی تواند تو را به قله موفقیت برساند.

برای اینکه در کسب و کارت موفق شوی داشتن انگیزه و باور، اصلی حتمی و قطعی است و این باور باید باور کاملا درونی تو باشد. این باور سبب بروز بسیاری از اتفاق های خوشایند در زندگی ات می شود. یک مثال ساده می زنم؛ اگر تو براساس باورت مهربان و بخشنده باشی افرادی که در کنار تو قرار می گیرند آدم های خوب و مثبتی خواهند بود و مانند تو سعی دارند به رشد و پیشرفت دیگران کمک کنند، بنابراین در همین دیدارها گاه یک پیشنهاد فوق العاده در زمینه تخصص و تجربه ات به تو داده می شود و با این پیشنهاد زندگی مالی ات دگرگون می شود.

تو برای رسیدن به قله موفقیت کسب و کار نیاز به باور مثبت و عمل به ایده های ذهنی و باورهایت داری.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی