شنبه, 22 ارديبهشت 1397 - 10:48

مدیرعامل بیمه پاسارگاد اعلام کرد / دریافت حق بیمه اتکایی به ارز

مدیرعامل بیمه پاسارگاد اعلام کرد: از نظر مقررات ارزی، صنعت بیمه تابع دریافت ارز مبادله ای است و نیازهای خود را از بانک مرکزی و با تایید بیمه مرکزی دریافت می کنند.

به گزارش ایبِنا، معصوم ضمیری مدیرعامل بیمه پاسارگاد در نشست بررسی نوسانات نرخ ارز بر صنعت بیمه که در سندیکای بیمه گران برگزار شد، گفت: از نظر مقررات ارزی، صنعت بیمه تابع دریافت ارز مبادله ای است و نیازهای خود را از بانک مرکزی و با تایید بیمه مرکزی دریافت می کنند.

ضمیری ادامه داد: شرکت هایی که دارایی یا منابع ارزی دارند از تسعیر ارز بهره مند می شوند ولی شرکت هایی که باید خسارت به ارز پرداخت کنند، بدهی آن ها افزایش می یابد.

ضمیری خاطرنشان کرد: حق بیمه اتکایی باید به ارز پرداخت شود و به همین دلیل حق بیمه دریافتی نیز افزایش می یابد.

مدیرعامل بیمه پاسارگاد توضیح داد: اگر شرکت های بیمه در زمان عقد قرارداد، افزایش نرخ ارز را پیش بینی نکرده باشند باید با نرخ بالاتر خسارت بپردازند. وی افزود: شرکت های بیمه تلاش می کنند تا در زمان عقد قرارداد یک نرخ ارز ثابت را لحاظ کرده و آن را ملاک قرار دهند.

چالش نقدینگی

همچنین محمد آسوده مدیرعامل بیمه اتکایی ایرانیان نیز به عنوان دیگر سخنران این نشست اظهار داشت: افزایش نرخ ارز در صورت های مالی شاید مثبت باشد اما نقدینگی برای شرکت ها به همراه نخواهد داشت زیرا دارایی ٣٧٠٠ تومانی آنها به ٤٢٠٠ تومان افزایش می یابد ولی نقدینگی به همراه ندارد.

آسوده با اشاره به قاعده نسبی و ماده ١٠ قانون بیمه گفت: در صورتی که دارایی به کمتر از ارزش واقعی بیمه شده باشد، به تناسب خسارت کمتری دریافت می کند. وی بیمه نامه های داخلی را به سه دسته بیمه نامه های ریالی، بیمه نامه های ارزی و بیمه نامه های با نرخ ثابت ارز تقسیم کرد و افزود: حق بیمه برخی از این بیمه نامه ها زودتر و برخی دیرتر به افزایش نرخ ارز حساس هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی