شنبه, 22 ارديبهشت 1397 - 11:36

بانک مرکزی /بانک ها می توانند ارز گردشگران، سرمایه‌گذاران خارجی را به نرخ روز اعلامی بانک مرکزی خریداری کنند

بانک مرکزی اعلام کرد: بانک ها می توانند ارز گردشگران خارجی، رانندگان ترانزیت خارجی، سرمایه گذاران خارجی، نمایندگی های سیاسی مقیم ایران و همچنین دفاتر نمایندگی بانک های خارجی را خرید کنند.

به گزارش ایرنا از بانک مرکزی، این بانک در راستای ساماندهی و مدیریت بازار ارز این بخشنامه را هجدهم اردیبهشت ماه به تمام بانک ها و موسسات اعتباری ابلاغ کرده است.

بر این اساس، بانک ها می توانند ارز گردشگران خارجی، رانندگان ترانزیت خارجی، سرمایه گذاران خارجی را با تایید سازمان سرمایه گذاری و کمک های اقتصادی و فنی ایران و همچنین نمایندگی های سیاسی مقیم ایران و دفاتر نمایندگی بانک های خارجی را با درخواست کتبی به نرخ روز اعلامی بانک مرکزی، خریداری کنند و در چارچوب مقررات ارزی به فروش رسانند.

خرید ارز توسط بانک ها در راستای ایفای نقش اصلی آنها به عنوان واسطه گران در مدیریت منابع ارزی صورت می گیرد که منابع را از سمت عرضه کنندگان به متقاضیان هدایت می کنند.

سیاست جدید ارزی با هدف برگرداندن آرامش به بازار ارز، مصون سازی کشور در برابر تهدیدات خارجی، تامین نیازهای واقعی جامعه در هر دو بخش کالایی و خدماتی از طرق شفاف و مطمئن، جلوگیری از مصرف منابع ارزی کشور در قاچاق و خروج سرمایه و شفافیت کامل در عرضه و تقاضای بازار ارز توسط هیات دولت، تصویب و از 22 فروردین ماه سال جاری لازم الاجرا شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی