سه شنبه, 18 ارديبهشت 1397 - 11:58

بانک مرکزی / شرایط بخشش معوقه های بانکی طبق قانون بودجه 1397 کل کشور را ابلاغ کرد

بانک مرکزی با هدف تشویق تولیدکنندگان برای تسویه طلب خود به شبکه بانکی شرایط بخشش معوقه های بانکی طبق قانون بودجه 1397 کل کشور را ابلاغ کرد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا از بانک مرکزی، به منظور تشویق تولیدکنندگان و تسویه مطالبات بانک ها و موسسه های مالی و اعتباری چنانچه مشتریان بدهی معوق خود را که تا پایان سال 1396 سررسید شده باشد از تاریخ سررسید تا پایان شهریورماه 1397 تسویه کنند، بانک ها و موسسات مالی و اعتباری مکلفند اصل و سود خود را مطابق قرارداد اولیه و بدون احتساب جریمه دریافت و تسویه کنند.

بر اساس جزء (1) ذیل بند (ح) تبصره (12) قانون بودجه امسال، دستگاه های مشمول ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه و ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری مجاز به دریافت سود از حساب های بانکی (حساب جاری، پشتیبان، سپرده گذاری کوتاه مدت، بلندمدت) مفتوح در بانک های دولتی و غیردولتی نیستند.

در اجرای این حکم از قانون بودجه 97 بانک های دولتی و غیردولتی نیز مجاز به پرداخت سود به حساب دستگاه های اجرایی که فاقد قوانین و مقررات برای دریافت سود هستند، نبوده و بانک ها، شرکت های بیمه دولتی، سازمان بورس و اوراق بهادار، صندوق ها، دانشگاه ها و مؤسسات پژوهشی و دستگاه های مأذون (مجاز) از مقام معظم رهبری و هریک از دستگاه های اجرایی که در قوانین و مقررات و یا اساسنامه مجاز به دریافت سود باشند، از شمول این حکم مستثنی هستند.

همچنین طبق بند (و) تبصره (16) این قانون به منظور تشویق تولیدکنندگان و تسویه مطالبات بانک ها و موسسات مالی و اعتباری چنانچه مشتریان بدهی معوق خود را که تا پایان سال 1396 سررسید شده باشد از تاریخ سررسید تا پایان شهریورماه 1397 تسویه کنند، بانک ها و مؤسسات مالی و اعتباری مکلفند اصل و سود خود را مطابق قرارداد اولیه و بدون احتساب جریمه دریافت و تسویه کنند.

در بند (الف) تبصره (20) قانون بودجه نیز پیش بینی شده است: با هدف اجرای بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد، تمامی دستگاه های اجرایی موضوع ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری از جمله بانک ها و شرکت های دولتی، مکلفند در سال 1397 نسبت به استقرار یا تکمیل سامانه (سیستم) حسابداری قیمت تمام شده، اقدام کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی