سه شنبه, 21 فروردين 1397 - 10:34

مدیرعامل بانک پارسیان مطرح کرد / چالش ها و اقدامات اساسی بانک ها در سال حمایت از کالای ایرانی

مدیرعامل بانک پارسیان در دیدار نوروزی مدیران و کارکنان این بانک، با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام حمایت از کالای ایرانی، حمایت از تولید ایرانی و اشتغال را از سیاست های راهبردی بانک پارسیان در سال 97 برشمرد و بر حرکت شبکه بانکی به سمت عملی شدن منویات مقام معظم رهبری تأکید کرد.

به گزارش روابط عمومی بانک پارسیان، کوروش پرویزیان با بیان اینکه بانک ها می توانند به عنوان مبنا و محور اقتصادی برنامه های اقتصادی عمل کنند، افزود: باید از طبیعت زیبا و بهار جان افزا الگو گرفته و به جامعه امیدواری داد و سیگنال های مثبت به بازار فرستاد تا مردم باور کنند که از ظرفیت های بانک ها می شود بیشتر استفاده کرد.

وی با اشاره به رویدادهای سال 96 و تلاش کارکنان شبکه بانکی در بهبود وضعیت اقتصادی افزود: از جمله چالش های سال گذشته تغییرات و نوسان شدید نرخ ارز بعد از دوره سه ساله ثبات نسبی در بازار بود که تا هفته اول سال جاری هم این حادثه وجود داشت. تغییرات نرخ سود بانکی که یک چارچوب منطقی را طی می کرد در اواخر بهمن ماه و اوایل اسفند دوباره دچار تنش شد و شرایط متفاوتی پیدا کرد و با این چالش های پیش آمده در شبکه بانکی، قیمت تمام شده پول و قیمت منابع در سال 97 تحت تأثیر قرار می گیرد و هزینه تأمین منابع را بالا می برد. 

مدیرعامل بانک پارسیان با بیان اینکه نرخ تورم با توجه به داده های بانک مرکزی و مرکز آمار تک رقمی است، گفت: ثابت نگه داشتن نرخ تورم و نرخ بیکاری از تصمیمات و سیاست های دولت و یکی از مسائل مهم اقتصاد ایران است که دولت برای کنترل آن تأکید دارد و شبکه بانکی نیز با برنامه های حمایت از تولید و کالای ایرانی، می تواند در جهت ایجاد و حفظ اشتغال موثر حرکت کند.

وی با اشاره به موضوع ساماندهی موسسات غیرمجاز، تصریح کرد: در سال قبل بحث ساماندهی بازارهای غیرمجاز جزو موضوعات مهم و کلیدی بود که توسط بانک مرکزی اتفاق افتاد که البته ما امید داشتیم این ساماندهی بازار غیرمجاز تبدیل به ساماندهی بازار غیرمتشکل پولی شود ولی در عمل این اتفاق نیفتاد که امیدواریم به زودی شاهد تأثیر آن بر بازار غیرمتشکل پولی باشیم.

وی با اشاره به سیاست های بانک مرکزی درخصوص ادغام بانک ها، افزود: بحث ادغام و کاهش تعداد بانک ها از سیاست های بانک مرکزی است که در پایان سال ادغام شش موسسه و بانک اعلام شد و احتمالا امسال نیز این موضوع ادامه خواهد داشت و این نشان می دهد سیاستی که دولت در ارتباط با ادغام بانک های خصوصی دنبال می کند، مانند سابق ادامه دارد و ممکن است بحث ادغام به جاهای دیگر هم بکشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی