سه شنبه, 18 آبان 1395 - 11:28

مخالفت های بی پایه و اساس علمی با فناوری تراریخته تا کجا؟

با گذشت نزدیک به سه دهه از تولید تجاری محصولات مهندسی ژنتیک(تراریخته) در جهان و مصرف بیش از یک دهه ای این محصولات در کشور، همچنان مخالفت های بی پایه و اساس علمی با این محصولات در کشور مطرح است.

به گزارش فرصت امروز، با گذشت یک ماه از طرح پیشنهاد دکتر قره یاضی، رییس انجمن علمی ایمنی زیستی و استاد تمام پژوهشکده بیوتکنولوژی کشاورزی برای برگزاری مناظره با حجت الاسلام کشوری که خارج از حیطه درسی و مطالعاتی خود درباره سلامت محصولات تراریخته اظهار نظر کرده ، وی از برگزاری این نشست خودداری کرده است.

این در حالی است که گروه منسوب به حجت الاسلام کشوری صبح امروز برای فرار مجدد از مناظره، بدون هماهنگی با دفتر دکتر قره یاضی اعلام کرده اند برگزاری مناظره برای "روز چهارشنبه 19 آبان ماه ساعت 12 تا 14 در محل نمایشگاه مطبوعات" هماهنگ شده است.

بر پایه این گزارش، دفتر دکتر قره یاضی، در بیانیه ای ضمن تکذیب این خبر و تأکید بر تبلیغاتی بودن چنین اقداماتی اعلام کرد: آقای دکتر قره یاضی در روز چهارشنبه 19 آبان در پردیس علوم دانشگاه تهران واقع در خیابان انقلاب سخنرانی دارند. بنابراین انتشار خبر مذکور نوعی فرار رو به جلو و کذب محض است. همان طور که گفته شد در صورتی که حجت الاسلام کشوری واقعا تمایل به مناظره دارند بدون هیچ پیش شرطی به جز آنچه گفته شد، از سوی دکتر قره یاضی این آمادگی وجود دارد.

در ادامه این بیانیه امده است: با وجود این، جناب حجت الاسلام کشوری ترجیح دادند با نامه نگاری و طرح مباحث خارج از موضوع از برگزاری این مناظره شانه خالی کنند. جای تعجب دارد که گروه منسوب به ایشان در اعلامیه های خود مساله را به گونه ای دیگر جلوه می دهند.

همان طور که در رسانه ها منعکس شده است، آقای دکتر قره یاضی به صراحت برای برگزاری مناظره "در مرکز سیاست های علمی کشور و با حضور خبرنگاران و فیلمبردارانی که تعهد کنند کل مناظره را بدون حذف حتی یک کلمه منتشر می کنند" و حتی پیش از آن برای برگزاری مناظره در هر مکان آکادمیک و علمی دیگری اعلام آمادگی کرده اند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی