سه شنبه, 10 شهریور 1394 - 10:55

خصوصی‌سازی موسسه تحقیقات پسته کشور

برای رشد بیشتر تحقیقات کشاورزی و افزایش سرمایه‌گذاری‌ها، خصوصی‌سازی موسسه‌های تحقیقاتی به‌تدریج یک اجبار محسوب می‌شود. رییس موسسه تحقیقات پسته کشور در گفت‌وگو با ایانا از خصوصی‌سازی این موسسه در آینده خبر داد و گفت: با پیشنهاد موسسه تحقیقات پسته کشور طرح خصوصی‌سازی موسسه‌های پژوهشی در کارگروه‌های مربوطه در حال بررسی است. امان‌الله جوانشاه افزود: در صورت تصویب این طرح بخش‌خصوصی به‌صورت فعال در امور پژوهشی وارد شده و بخش دولتی ضمن حمایت از پروژه‌های مورد نیاز صنعت پسته کشور در سه زمینه کشاورزی پایدار، غذای سالم و محیط‌زیست سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه قرار بر این است از ظرفیت‌های قانونی قدیم و اخیر ایجادشده استفاده و اساسنامه‌ای را تنظیم کنیم، خاطرنشان کرد: هر جا که قانون نتواند به ما کمکی کند، از طریق مجلس شورای اسلامی و هیات امنای سازمان تحقیقات مشکل را حل خواهیم کرد. جوانشاه روند طی شدن مراحل خصوصی‌سازی موسسه را با وجود اعلام موافقت وزارت جهادکشاورزی و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی زمان‌بر اعلام کرد و ادامه داد: موسسه تحقیقات پسته کشور به‌عنوان نخستین موسسه و به‌صورت پایلوت خصوصی‌سازی می‌شود و بخشی از تحقیقات آن به بخش‌خصوصی واگذار خواهد شد.

وی اظهار امیدواری کرد که بتوانند تا پایان سال‌جاری به جمع‌بندی برسند و مسیر دشوار این تغییر، با کمک وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی به‌راحتی طی شود. رییس موسسه تحقیقات پسته کشور با بیان اینکه قسمتی از تحقیقات، اقتصادی است، تصریح کرد: در تلاش هستیم بتوانیم با بهبود کمیت و کیفیت تحقیقات ارزش افزوده موسسه را افزایش دهیم و خلق ثروت کنیم.

جوانشاه با عنوان اینکه بی‌شک در سال‌های ابتدایی قادر به خصوصی‌سازی صددرصد و پیشرفت چشمگیری نخواهیم بود، اظهار داشت: با واگذاری مرحله‌به‌مرحله موسسه به بخش‌خصوصی شاهد تغییرات قابل توجهی خواهیم بود. وی در پایان گفت: برای رشد تحقیقات کشاورزی و افزایش سرمایه‌گذاری‌ها خصوصی‌سازی موسسه‌های تحقیقاتی به‌تدریج یک اجبار محسوب می‌شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی