سه شنبه, 09 شهریور 1395 - 15:48

برنده جایزه جهانی غذا، میهمان افتخاری دومین کنگره بین المللی و چهاردهمین کنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران

دومین کنگره بین المللی و چهاردهمین کنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران با شعار «تولید دانش بنیان محصولات زراعی و بهره وری آب»، از 9 تا 11 شهریور ماه 1395 توسط انجمن علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران و دانشگاه گیلان برگزار می شود.

با همت انجمن علوم و زراعت و اصلاح نباتات ایران و دانشگاه گیلان و با حضور افراد صاحب نظر داخلی و بین المللی، بزرگترین نشست علمی کشاورزی در حوزه علوم زراعت و اصلاح نباتات در قالب دومین کنگره بین المللی و چهاردهمین کنگره ملی علوم زراعت و اصلاح نباتات ایران در شهر رشت برگزار می شود.

پروفسور پرپینستراپ اندرسن (Per Pinstrup Andersen) یکی از میهمانان افتخاری و سخنران کلیدی مراسم افتتاحیه این کنگره هستند. پرپینستراپ استاد بازنشسته غذا، تغذیه، سیاست عمومی و اقتصاد کاربردی در دانشگاه کرنل و کپنهاگ است. او رییس سابق شورای عالی علوم از گروه مشاورین تحقیقات بین المللی کشاورزی (CGIAR) و رییس سابق انجمن اقتصاد کشاورزی امریکا (AAEA) است.

سوابق تحصیلی:

مدرک لیسانس اقتصاد کشاورزی از دانمارک

فوق لیسانس و دکترا از دانشگاه اکلاهما امریکا

وی همچنین دارای مدرک دکترای افتخاری از ایالت امریکا، بریتانیا، هلند، سوئیس و هند است.

دکتر پینستراپ-آندرسن 10 سال به عنوان مدیر کل موسسه تحقیقات سیاست غذا و هفت سال به عنوان اقتصاددان در مرکز بین المللی کشاورزی گرمسیری در کلمبیا و شش سال به عنوان استاد برجسته دانشگاه واخینگن هلند فعالیت کرد. او در سال 2001، برنده جایزه جهانی غذا و دریافت کننده جوایز متعددی برای فعالیت های تدریسی، تحقیقی و ارتباطی  است.

کتاب جدید منتشر شده از وی شامل «سیستم غذایی در آفریقا و ارتباط سلامت انسان با تغذیه» و «سیاست های تغذیه برای کشورهای در حال تغذیه» بوده که به صورت همکاری با دریل واتسون تالیف نموده است. اخیرا کتابی از وی با عنوان «سیاست های قیمت موادغذایی در عصر بی ثباتی بازار» توسط دانشگاه آکسفورد منتشر شده است.

فعالیت های اخیر دکتر پینستراپ تا سال 2013 شامل:

 رییس بخش علوم تغذیه دانشگاه کرنل

 استاد کارآفرینی دانشگاه کرنل

 استاد اقتصاد کاربردی، در بخش مدیریت و اقتصاد کاربردی دانشگاه کرنل

 استاد بین المللی سیاست و اقتصاد غذا در دانشکده کشاورزی و علوم زیستی دانشگاه کرنل

فعالیت های پژوهشی اخیر وی نیز شامل: سیستم غذایی و ارتباط آن با سلامت انسان، سیاست های مواد غذایی و تغذیه، تجزیه و تحلیل آثار جهانی شدن روی فقر، گرسنگی و سوء تغذیه در کشورهای در حال توسعه، بررسی جنبه های اخلاقی سیاست غذایی، بررسی سیاست های تعیین قیمت مواد غذایی و سیاست های تکنولوژی و کشاورزی است.

دکتر پر پینستراپ آندرسن به عنوان نماینده و فرستاده ویژه بنیاد جایزه جهانی غذا به همراه همسر خود خانم بریجیت پینستراپ اندرسن در این همایش شرکت و سخنرانی کلیدی خود را تحت عنوان «وضعیت جهانی غذا و نقش علوم زراعی» ارایه خواهند کرد. 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی