دوشنبه, 05 مهر 1395 - 15:35

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران / برای یک سال، گندم ذخیره کرده ایم

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران موجودی کنونی گندم کشور را فوق العاده اعلام و اظهار کرد: با خرید های خوبی که امسال انجام شد و ذخایر منتقل شده از سال گذشته؛ هم اکنون برای بیش از یک سال گندم در مراکز استاندارد ذخیره سازی شده است.

به گزارش فرصت امروز، علی قنبری، گفت: با این حجم از ذخیره سازی گندم در کشور، ضمن دستیابی به خودکفایی، حتی می توانیم بیش از 2 میلیون تن گندم معمولی و معادل آن آرد و همچنین 200هزار تن گندم دوروم صادر کنیم.

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران همچنین از شکسته شدن رکورد تاریخ تولید و خرید تضمینی گندم در فصل خرید امسال خبرداد و گفت: میزان خرید 11/5میلیون تن گندم که امسال توسط این شرکت محقق شده، در تاریخ کشور بی سابقه بوده است.

قنبری با بیان اینکه مراکز خرید شرکت بازرگانی دولتی ایران و مباشرین، امسال مقدار 11 میلیون و480 هزار تن گندم از کشاورزان خریداری کرده و تحویل گرفته اند، افزود: تاکنون 70 درصد بهای گندم ها به حساب کشاورزان واریز شده است.

وی تصریح کرد: با جدیت پیگیر تامین اعتبارات لازم هستیم تا باقی مانده مطالبات را به زودی به کشاورزان عزیز پرداخت کنیم.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: خرید تضمینی گندم در سال جاری از رشد قابل توجه 3 میلیون و 393 هزار تنی (حدود41 درصد)نسبت به سال گذشته برخوردار بوده که تحقق این امر، ناشی از استراتژی مدون و هدفمند دولت در مسیر اقتصاد مقاومتی و همچنین همت و تلاش کشاورزان عزیز است.

قنبری اظهار کرد: امسال اگر چه به دلایل مشکلات مالی بهای گندم ها با تاخیر پرداخت شده اما تاکنون این شرکت توانسته بیش از 103 هزار میلیارد ریال( بیش از 70درصد) از پول گندم کاران را به حساب آنان واریز کند.

وی افزود: در حال حاضر در تمامی استان ها، نزدیک به 50درصد بهای گندم ها را پرداخت کرده و حدود 4200 میلیارد تومان از مطالبات گندم کاران نیز باقی مانده است که پس از تامین اعتبار تا پایان فصل خرید از طریق بانک عامل به کشاورزان پرداخت می شود.

مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی ایران با تاکید بر مشکلات مالی، از عزم و تلاش دولت برای تامین به موقع اعتبارات خرید گندم خبر داد و افزود: دولت برای پایداری تولید و خودکفایی در تامین گندم، از هر راه مناسبی به دنبال تامین اعتبارات خرید و پرداخت پول کشاورزان است.

وی تصریح کرد: دولت در هفته گذشته اقدام به عرضه و فروش اوراق سلف استاندارد گندم، به مبلغ 3000 میلیارد تومان کرد و از این طریق بخش زیادی از مانده مطالبات و بهای گندم ها را پرداخت نمود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی