جمعه, 19 شهریور 1395 - 18:09

نوین زعفران ۳۰ محصول جدید روانه بازارهای داخلی و خارجی می کند / افزایش تراز تجاری محصولات کشاورزی با زعفران

علی شریعتی مقدم، مدیرعامل گروه تولیدی نوین زعفران، با اعلام خبر ارایه ۳۰ محصول جانبی از سوی این شرکت، افزود: زعفران یکی از محصولاتی است که می تواند تراز تجاری بخش کشاورزی را به سمت مثبت سوق دهد.

به گزارش فرصت امروز، علی شریعتی مقدم اظهار کرد: با توجه به بحران های آبی، واردات محصولات آب بر، باید در دستور کار قرار گیرد و از سوی دیگر صادرات محصولات کم آب مانند زعفران نیز افزایش یابد تا تراز تجاری کشاورزی مثبت شود.

وی با اشاره به فضای پسابرجام و گشایش های کمی که برای شرکت های ایرانی در بازارهای جهانی شده، تصریح کرد: با توجه به سنگ اندازی هایی که از سوی برخی کشورها شده، هنوز بانک های اروپایی برای شرکت های ایرانی حساب باز نمی کنند و انتظارات ما برآورده نشده است.

شریعتی مقدم در خصوص تمهیدات برای افزایش مصرف سرانه داخلی زعفران نیز گفت: در این زمینه هم طرح ها و پیشنهاداتی به مسئولان مربوط ارایه داده ایم. از جمله طرح "بکر" که شامل بهداشت، کیفیت و راندمان است.

مدیر عامل گروه تولیدی نوین زعفران که از شرکت های پیشرو در صادرات این محصول است، اظهار کرد: کارهای دیگری را نیز در بخش صادرات انجام داده ایم. خواص دارویی زعفران مانند چای سبز چین و جنسینگ کره باید به جهانیان شناسانده شود و این محصول ظرفیت های زیادی در زمینه دارویی دارد.

وی در پاسخ به فرصت امروز مبنی بر اینکه عملکردتان برای برندسازی چگونه بوده، گفت: توجه ما بیشتر به رقابت در بازارهای جهانی بوده است. نوین زعفران با امکانات و توانمندی های زیادی که دارد می تواند هر نوع بسته بندی که مشتریان خارجی بخواهند را برای شان آماده و ارسال کند.

شریعتی مقدم افزود: همچنین نوین زعفران قادر است هر آنالیزی که در سطح جهانی برای زعفران ارایه می دهند را در بالاترین سطح عرضه کتد. ما تا آخرین روز از انقضای تاریخ مصرف محصول نوین زعفران (۳ تا ۴ سال) تمامی مسئولیت ها از نظر کیفیت، خالص بودن و درجه بندی آن را می پذیریم.

وی تصریح کرد: اینها مواردی هستند که صاحبان تمامی برندهای بزرگ دنیا به مصرف کنندگان و مشتریان شان می دهند و نوین زعفران هم چنین امکانی را دارد. ما کارهای خوبی در برندسازی انجام داده ایم. البته در زمینه برندینگ راه های نرفته ای هم داریم که باید برویم و کار زیاد است.

شریعتی مقدم در خصوص تفاوت قیمت محصول زعفران در بازارهای داخلی و خارجی نیز، اظهار کرد: در بخش خریدهای عمده، تفاوت قیمت ها چندان نیست. البته برخی شرکت ها کارگزارنی در داخل دارند که برای شان ماده خام را خریداری و ارسال می کنند و این از نقاط ضعف مااست.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کارهای انجام شده گروه تولیدی نوین زعفران، گفت:کار دیگر ما، تولید و معرفی۳۰ محصول جانبی از زعفران شامل ۵ نوع چای، انواع نوشیدنی، ژله، دسر و سایر محصولات زعفرانی است.

مدیرعامل گروه تولیدی نوین زعفران، ادامه داد: زعفران افزون بر تنوع محصولات غذایی دارای ظرفیت های زیادی در بخش دارویی است که باید شناسایی و معرفی شود.

وی همچنین احتمال ورود بسته های زعفران خارجی به بازارهای داخلی را دور از ذهن دانست و افزود: با توجه به اینکه سهم ۹۶ درصدی تولید زعفران به ایران تعلق دارد، کسی نمی تواند وارد رقابت در بازارهای داخلی ما شود. البته واردات زعفران به کشور ممنوع است.

شریعتی مقدم در ادامه با اشاره به ورود نسل جدید تولیدکنندگان زعفران که اکنون در راه تولید پا گذاشته اند و مزارع بزرگ را اداره می کنند، اظهار کرد: ورود نسل جوان که با پشتوانه تجربه پدران و استفاده از تکنولوژی های جدید، قادر خواهند بود خلاء های موجود را هموار کنند و بازارهای داخلی و خارجی زعفران را گسترش دهند، نگرانی های ما را می کاهد. در تولید زعفران تا دو برابر افزایش ظرفیت را داریم و امیدواریم مسئولان مربوط هم در این زمینه همکاری های لازم را انجام دهند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی