شنبه, 31 شهریور 1397 - 15:39

نخستین شعبه آزمایشی پارک فناوری پردیس معاونت علمی آغاز به کار کرد

رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی از آغاز به کار نخستین شعبه آزمایشی پارک فناوری پردیس معاونت علمی در «کارخانه نوآوری» خبر داد.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهدی صفاری نیا رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی از کارخانه نوآوری آزادی بازدید کرد. وی ضمن بازدید از شتاب دهنده کارا گفت: کارخانه نوآوری آزادی نخستین شعبه پارک فناوری پردیس محسوب می شود که فعالیت خود را به صورت آزمایشی آغاز کرده است.

رییس پارک فناوری پردیس معاونت علمی با بیان اینکه کارخانه نوآوری آزادی در مساحتی حدود 18 هزار مترمربع با همکاری بخش خصوصی ایجاد شده است، خاطرنشان کرد: طبق برنامه قرار است هر یک از سوله های 10 گانه این کارخانه نوآوری توسط یکی از شرکت های بخش خصوصی تبدیل به یک شتابدهنده یا مرکز نوآوری شده که این امر فرصت مناسبی برای تیم های استارتاپی است تا بتوانند از امکانات این شتابدهنده ها و مراکز نوآوری استفاده کنند.

به گفته صفاری نیا، حضور شتابدهنده ها و استارت آپ ها کنار یکدیگر در کشور ما بدون سابقه و بی نظیر است؛ در واقع این کارخانه محل تلاقی عناصر فعال در اکوسیستم استارتاپی کشور است که موجب تقویت این اکوسیستم خواهد بود.

وی عنوان کرد: از اصلی ترین جذابیت های کارخانه نوآوری آزادی می توان به دسترسی سریع و آسان به برنامه شتابدهی متنوع، بهره مندی از خدمات آزمایشگاهی، استفاده از خدمات منتورینگ، بهره مندی از مزایای قانونی پارک فناوری پردیس معاونت علمی برای استارت آپ ها، دسترسی آسان و سریع به حمل ونقل عمومی شهر تهران (مترو و سامانه BRT)، حضور در رویدادهای متنوع و گسترده، شبکه سازی و سایر خدمات تخصصی کسب و کار، اشاره کرد.

وی با تاکید بر اینکه فضای کارخانه نوآوری فضایی مناسب برای فعالیت استارت آپ ها خواهد بود، گفت: پیش بینی می شود طی 5 سال آینده شاهد حضور بیش از 1300 نفر در قالب بیش از 300 تیم استارتاپی و 15 شرکت در بخش انکوباتور کارخانه باشیم.

وی تاکید کرد: با مدلی که در کارخانه برای مشارکت بخش خصوصی و فعالیت آن انجام شده است و مطابق برنامه ریزی صورت گرفته به دنبال گسترش شعب پارک فناوری پردیس معاونت علمی با مدل مشابه هستیم. در حال حاضر 43 تیم نوآور و یک فضای کاری اشتراکی در این کارخانه مستقر است.

وی گفت: برخی از شتابدهنده هایی که در کارخانه مستقر هستند، در بازار حضور فعال دارند و تجاری شده اند. البته برخی شتابدهنده ها به تازگی در این کارخانه مستقر شده اند.

صفاری نیا تاکید کرد: تیم های استارتاپی و شتابدهنده هایی که در کارخانه هستند بعد از استقرار از مزایای و حمایت هایی از سوی پارک فناوری پردیس معاونت علمی بهره مند خواهند شد. اما به صورت کلی این شتابدهنده ها درخصوص تأمین فضای کاری، آموزش، مشاوره و منتورشیپ، تأمین سرمایه های اولیه و جذب سرمایه به تیم ها کمک می کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی