دوشنبه, 29 مرداد 1397 - 18:14

با حمایت ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی / پیش شتابدهی استارتاپ های نوپای حوزه همگرا آغاز شد

فراخوان نوپاهای همگرا فرصتی را برای استارتاپ های این حوزه فراهم کرده تا با شرکت در دوره های پیش شتابدهی آمادگی خود برای جذب سرمایه گذار و حضور در بازار را سرعت بخشند.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز راهبردی فناوری های همگرا معاونت علمی فراخوانی با عنوان «نوپاهای فناوری های همگرا» منتشر کرد تا به واسطه آن حمایت از کسب و کارهای نوپا سرعت بگیرد. البته شناسایی استارتاپ های فعال در حوزه فناوری های همگرا و معرفی آنها به شتابدهنده ها و مراکز حامی توسعه محصول و به هم رسانی فناوران، سرمایه گذاران و توسعه دهندگان کسب و کار به منظور تجاری سازی محصولات نوآورانه نیز از جمله اهدافی است که در این فراخوان دنبال می شود.

استارتاپ های حوزه همگرا تا پایان مردادماه سال جاری برای ارسال طرح و ایده خود مهلت دارند از سوی استارتاپ هایی که تاکنون طرح و ایده خود را ارسال کرده اند و داوری طرح آنها انجام شده فرصتی برای آنها فراهم است تا در دوره پیش شتابدهی شرکت داده شوند. در این دوره 12 جلسه ای این استارتاپ های نوپا با حضور اساتید جوان که تازه از اروپا بازگشته اند و پتانسیل بالایی در این حوزه دارند با شیوه های توسعه بازار محصول خود آشنا می شوند، چراکه این افراد خود این دوره ها را گذرانده اند و دارای استارتاپ هستند.

براساس این گزارش، در نخستین دوره پیش شتابدهی استارتاپ های حوزه همگرا 13 تیم حضور دارند تا مدل کسب و کار خود را گسترش دهند. در این دوره ها استارتاپ ها برای ارائه مدل خود با شیوه ای مناسب به سرمایه گذاران آشنا می شوند و اصول تحلیل محصول خود را می آموزند تا بازار خود را بیابند. تمامی استارتاپ های حاضر در این دوره «های تک» بوده که حوزه های مرتبط با فناوری های همگرا و تلاقی فناوری های شناختی زیستی نانو و ارتباطات را شامل می شود.

فراخوان نوپاهای فناوری های همگرا از اواسط اردیبهشت ماه امسال، توسط مرکز راهبردی فناوری های همگرای معاونت علمی و با حمایت ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی منتشر شد. در این فراخوان شتابدهنده ها، مراکز نوآوری و صندوق های سرمایه گذاری به عنوان حامیان توسعه فناوری حضور دارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی