دوشنبه, 29 مرداد 1397 - 18:09

ستاری در آیین افتتاح اولین کارخانه نوآوری بخش خصوصی (نوآوری شریف) / با نقش آفرینی بخش خصوصی تهران به شهر نوآوری بدل می شود

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری گفت که مساعد ساختن محیط مساعد کسب و کار مهم ترین لازمه کسب و کارهای دانش بنیان و استارتاپی است و با حمایت معاونت علمی و فناوری و نقش آفرینی بخش خصوصی، محیط شهر تهران به این کسب و کارها اختصاص می یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، سورنا ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در مراسم افتتاح فاز نخست از احداث اولین کارخانه نوآوری بخش خصوصی (نوآوری شریف)، تبدیل تهران به یک شهر نوآور را از اولویت های معاونت علمی و فناوری عنوان کرد و افزود: یکی از اولویت های اصلی معاونت علمی و فناوری در همکاری با شهرداری تهران تبدیل اماکن متروکه و بلااستفاده به کارخانه های نوآوری است.

ستاری، ایجاد محیط مساعد کسب و کار را مهم ترین لازمه رونق اقتصاد دانش بنیان دانست و گفت: باید محیط در اختیار افرادی که در حوزه کسب و کارهای استارتاپی و دانش بنیان فعالیت می کنند، قرار بگیرد تا نوآوری و دانش و تخصص افراد جوان و تحصیلکرده به خلق اشتغال و ارزش افزوده منجر شود.

رئیس ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان، با بیان این که توسعه کسب و کارهای استارتاپی اطراف دانشگاه های مطرح کشور نشان دهنده شکل گرفتن زیست بوم کارآفرینی و نوآوری است، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 450 استارتاپ و شرکت دانش بنیان اطراف دانشگاه صنعتی شریف شکل گرفته است که اقدامات آن ها امیدوارکننده بوده و نشان می دهد زیست بوم کارآفرینی و نوآوری از دل دانشگاه های کشور توسعه می یابد.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری همچنین با اشاره به ظرفیت پایتخت برای تبدیل شدن به شهر فناور و نوآور افزود: براساس شاخص های جهانی نوآوری(Gii) شهر تهران با رشد چند پله ای جزو ۵۰ شهر بزرگ در حوزه فناوری قرار گرفته است. ظرفیت های ذاتی بسیار تهران از جمله دانشگاه ها و جوانان خلاق و تحصیلکرده، می تواند این شهر را به بستری برای بروز نوآوری و خلاقیت بدل کند.

توسعه مراکز نوآوری با حمایت بخش خصوصی

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری، به توسعه مراکز نوآوری با نقش آفرینی بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: امسال برنامه های جدی برای توسعه کارخانه های فناوری با سرمایه گذاری در بخش خصوصی داریم و در حوزه زیرساخت ها در اخذ مجوز ها کمک خواهیم کرد تا شرکت های متعددی توسعه پیدا کنند و امروز شاهد دو نمونه از این مراکز هستیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی