یکشنبه, 28 مرداد 1397 - 16:09

آمازون با خرید سینماهای لندمارک، گروه سینمایی راه اندازی می کند

براساس آخرین گزارش ها، آمازون قصد دارد سینماهای لندمارک را خریداری کرده و گروه سینمایی آمازون را به صورت مستقل راه اندازی کند.

به گزارش زومیت آمازون در نظر دارد مجموعه ی سینماهای لندمارک را خریداری کند. Landmark Theatres، یک گروه سینمایی در ایالات متحده است که از سال ۱۹۷۴ تأسیس شده و دارای ۵۳ مجموعه ی سینمایی و ۲۵۵ سالن است.

براساس اطلاعات ارائه شده توسط یک منبع ناشناس به بلومبرگ، غول بزرگ تجارت، درصدد خرید مجموعه ی سینمایی لندمارک است تا گروه سینمایی آمازون را تاسیس کند. سینماهای لندمارک به عنوان زیرمجموعه ی شرکت های Wagner/Cuban فعالیت می کنند؛ ولی آمازون قصد دارد گروه سینمایی مستقلی را ایجاد کند که زیرمجموعه ی شرکت های Wagner/Cuban نباشد.

البته تا این لحظه آمازون خبر منتشر شده را تایید یا رد نکرده است. اگر این خبر صحت داشته باشد، واقعا عجیب و جالب است که شرکتی همچون آمازون قصد حضور در حوزه ی سینما را داشته باشد. شاید آمازون در نظر دارد به نوعی وارد بازار سرگرمی شود. مدیر جدید استودیوی آمازون اخیرا تغییرات خوبی در روندهای کاری این استودیو ایجاد کرده است تا برای رقابت با نتفلیکس حرف های تازه ای برای گفتن داشته باشد. گزارش ها حاکی از تمرکز بیشتر این استودیو بر تولید فیلم های طولانی تر برای جذب علاقه مندان بیشتر است.

اگر خبر صحت داشته باشد و آمازون درصدد راه اندازی گروه سینمایی جدیدی باشد، قطعا باید افراد بیشتری را برای همکاری جذب کند و به شرکت بزرگ تری تبدیل خواهد شد. البته وضعیت افرادی که در این لحظه در سینماهای لندمارک مشغول فعالیت هستند نیز باید مشخص شود. پیش از این نیز آمازون در طرح های تجاری دیگری نیز وارد شده است.

پیشتر گفته شد آمازون با خرید یک میلیارد دلاری PillPack، وارد حوزه داروخانه آنلاین شد. شاید برای شما هم این سوال پیش بیاید که چرا آمازون وارد حوزه های جدید کسب و کار می شود؟

اگر آمازون سینماهای لندمارک را خریداری کند، این اولین باری است که در چنین حوزه ای وارد شده؛ و در کنار فروشگاه های خود، اقدام به حرکتی انقلابی و ورود به حوزه ای جدید کرده است. آمازون در حال حاضر دارای کتاب فروشی هایی در سیاتل و سایر نقاط امریکا است و قصد دارد فروشگاه های Amazon Go را در نقاط مختلف ایالات متحده راه اندازی کند. این شرکت همچنین در سال ۲۰۱۷ مجموعه ی Whole Foods را با قیمتی در حدود ۱۳۷ میلیارد دلار خریداری کرد. اگر خبر خرید گروه سینمایی لندمارک صحت داشته باشد؛ باید دید آیا آمازون موفق به خرید مجموعه سینماهای لندمارک نیز خواهد شد یا خیر.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی