یکشنبه, 28 مرداد 1397 - 16:02

راه اندازی بزرگترین مجتمع استارتاپ ها در اطراف دانشگاه شریف

رئیس موسسه کسب و کار دانشگاه شریف از افتتاح 500 شرکت و استارتاپ در ایستگاه نوآوری شریف خبر داد.

به گزارش ایسنا، علی یقطین در مراسم افتتاح ایستگاه نوآوری شریف با بیان اینکه کسب و کارها در قرن 21 تحولات زیادی یافته است افزود: کسب و کارها در قرن بیستم ویژگی های جدیدی را ایجاد کرده که این ویژگی ها در کسب و کارهای سنتی مشاهده نمی شود.

وی توسعه شتابان فن آوری و تنوع انتخاب مشتریان ، توسعه شبکه های اطلاع رسانی ، رشد فن آوری های مبتنی بر تلفن همراه و حذف واسطه ها را از جمله ویژگی های کسب و کار در قرن 21 عنوان کرد وافزود: با این ویژگی ها کسب و کارهای سنتی جوابگوی تامین نیازهای فعلی جوامع نیست.

یقطین با تاکید بر این که امروزه کشور بر اساس فرصت ها و نه قوت ها اقدام به توسعه فن آور یکرده است یاد آور شد: از این رو شکار فرصت ها محصول فعالیت استارتاپ ها بوده است.

وی با اشاره به راه اندازی ایستگاه نوآوری شریف خاطر نشان کرد: در آینده بزرگترین مجتمع استارتاپی تهران راه اندازی می شود به گونه ای که ظرف یک و نیم سال آینده 500 استارتاپ و شرکت در این ایستگاه که در فضای 40 هزار متر مربع احداث شده مستقر می شود.

یقطین راه اندازی این مجموعه را با همکاری شهرداری دانست و گفت: با قرار داد اجاره 20 ساله اقدام به توسعه ی فعالیت های استارتاپی کردیم.

وی با بیان اینکه امروز فاز اول این ایستگاه راه اندازی می شود ریاد آور شد: فاز دوم این مجتمع در صورت تامین مالی تا دو ماه آینده فعال می شود. به گفته ی وی در فاز دوم که در حوزه ی توسعه استارتاپ های حوزه سلامت است با قرار دادی با وزارت بهداشت راه اندازی می شود.

وی از اجرای فاز سوم این مجتمع با همکاری صدا و سیما خبرداد که در آن استارتاپ های حوزه رسانه فعال می شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی