یکشنبه, 28 مرداد 1397 - 15:58

تضامین بانکی مسیر ایجاد کسب و کار را برای زنان سخت کرده است

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری استان گلستان گفت: تضامین بانکی برای دریافت تسهیلات کارآفرینی، مسیر ایجاد کسب و کار را برای زنان سخت کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر، کلثوم غفاری ظهر یکشنبه در حاشیه برگزاری کارگاه های آموزشی ایجاد کسب و کار برای جوانان و زنان اظهار کرد: زنان دارای توانمندی های زیادی برای ایجاد مشاغل مختلف هستند، اما تضامین بانکی برای دریافت تسهیلات مسیر ایجاد کسب و کار را برای آنان سخت کرده است.

وی افزود: گلستان ظرفیت های بسیار خوبی برای توسعه کار آفرینی زنان در بخش های مختلف اقتصادی دارد اما ایجاد کسب و کار بدون حمایت مسئولان و دوره های آموزشی برای توانمند سازی زنان ممکن نیست.

غفاری ادامه داد: ایجاد و برگزاری کارگاه های مختلف آموزشی این امکان را به شرکت کنندگان می دهد که ایده های کسب و کار خود را با رویکردی علمی و شناخت بازار به اجرا در آورند چرا که بسیاری مواقع دیده شده که ایجاد کسب و کار بدون گذراندن دوره های آموزشی ره آوردی برای زنان نداشته است.

مدیر کل امور بانوان و خانواده استانداری گلستان گفت: با توجه به اینکه ثبت نام در سامانه کارا برای دریافت تسهیلات اشتغالزایی فقط برای روستائیان تعریف شده، این اداره کل با همکاری اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی این امکان را دارد که بانوان شهرهای استان را برای دریات تسهیلات اشتغالزایی به دستگاه های مختلف معرفی و پیگیر اجرای طرح آنان باشد.

وی افزود: سقف تسهیلات در نظر گرفته شده برای اشتغال زنان با توجه به طرح ارائه شده از سوی متقاضیان ۱۰ تا ۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

اجرای طرح روستاهای بدون بیکار در گلستان

غفاری در ادامه با اشاره به اجرای طرح روستاهای بدون بیکار در استان گفت: مقرر شده که این طرح در سه روستای هر شهرستان به اجرا در آید که اداره کل امور بانوان استانداری برای نخستین بار روستای اسبو محله گرگان را برای اجرای این طرح انتخاب کرده است.

وی تصریح کرد: هدف از اجرای طرح های مختلف اشتغالزایی و اجرای کارگاه های آموزشی توانمند سازی زنان در عرصه کسب و کار بدون دخالت دولت و دستگاه های دولتی است که گلستان به عنوان هشتمین استان کشور با همکاری بنیاد کار آفرینی، امور زنان وزارت کشور و نهاد ریاست جمهوری اقدام به برگزاری کارگاه سه روزه آموزشی کرده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی