شنبه, 27 مرداد 1397 - 15:41

اجرای طرح توسعه کارآفرینی در دانشگاه پیام نور

رئیس دانشگاه پیام نور با عنوان اینکه همه مراکز علمی و دانشگاهی باید فعالیت هایی را انجام دهند تا جامعه از منافع علمی دانشگاه ها بهره مند شود، افزود: دانشگاه ها باید در حل معضلات منطقه کارآفرینی و گره گشایی کنند و علم را در منطقه خود براساس ظرفیت ها به مرحله عملیاتی کارآفرینی و رونق اقتصادی برساند.

به گزارش ایسنا، دکتر زمانی با بیان اینکه با راه اندازی هفت مرکز رشد و نوآوری دانشگاه پیام نور، شمار دانشگاه های پیام نور دارای مراکز رشد و نوآوری فعال در استان ها به 10 واحد رسیده است، گفت: باید با وفاق و همدلی جایگاه دانشگاه را ارتقا دهیم.

وی افزود: دانشگاه پیام نور با ظرفیت گسترده دانشجویی و اعضای هیات علمی مجرب و دیگر نیروهای انسانی کارآمد، بستر توسعه جامعه را فراهم می کند.

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور در سال های گذشته مقوله آموزش را بیشتر مورد توجه قرار می داد، اما با مطرح شدن نسل سوم فعالیت دانشگاه ها، این دانشگاه هم تلاش کرده است تا دانشگاه را از نسل دوم به نسل سوم ارتقا دهد.

وی توضیح داد: در نسل سوم دانشگاه ها، مباحث پژوهشی، فناوری، ارتباط با صنعت با هدف تبدیل علم به ثروت مورد توجه جدی وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و همسو با این رویکرد دانشگاه پیام نور نیز فعالیت های دانش بنیان را ایجاد کرده است.

دکتر زمانی اظهار داشت: نقش آفرینی دانشگاه پیام نور در سرمایه گذاری منطقه خود باید گسترده تر شود، چراکه معتقدیم دانشگاه ها یکی از حلقه های سرمایه گذاری در هر منطقه هستند.

رئیس دانشگاه پیام نور بر تداوم نقش آموزشی این دانشگاه نیز تاکید کرد و گفت: در حال حاضر این دانشگاه دارای 500 هزار دانشجو، 4هزار عضو هیات علمی و 10 هزار کارمند است.

وی جهت دهی علمی دانشگا ه ها به سمت بین المللی شدن را ضروری دانست و افزود: دیپلماسی علمی را در عرصه بین المللی با هدف مبادله استاد، جذب دانشجو و انجام طرح های پژوهشی مشارکتی باید گسترش دهیم.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه پیام نور، زمانی وضعیت علمی جمهوری اسلامی ایران در منطقه را مناسب و سرآمد دانست و گفت: دانشگاه های کشور می توانند در برخی از کشورهای منطقه فارسی زبان نظیر افغانستان دانشجو جذب کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی