شنبه, 27 مرداد 1397 - 15:32

استقرار سامانه کشوری کسب و کار در مناطق آزاد اقتصادی

معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از استقرار سامانه کشوری کسب و کار «سککوک» در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما از دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، اکبر افتخاری این سامانه را تازه ترین دستاورد دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در حمایت از تولیدکنندگان و بنگاه های اقتصادی مستقر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی دانست و گفت: سامانه کشوری کسب و کار یا سککوک در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی رونمایی شد.

وی افزود: تفاهم نامه استقرار این سامانه در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی روز شنبه با حضور مرتضی بانک، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به امضا رسید.

معاون تولید، صادرات و فناوری دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ادامه داد: رفع موانع تولید واحدها و بنگاه های تولیدی مستقر در مناطق، کمک به حل مشکل تامین مالی و بهبود مدیریت زنجیره تامین تولید این واحدها از مهمترین اهداف دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی است که استقرار این پلتفرم (سامانه)، تامین کننده این اهداف است.

افتخاری در تشریح ابعاد اکوسیستم و پلتفرم (سامانه) نوین کسب و کار گفت: سککوک با به کارگیری روش های نوین مدیریت زنجیره تامین، لجستیک و مالی و مبتنی بر بستر فناوری اطلاعات در صدد است از طریق ابزارهای جاری نظام مالی کشور همانند برات الکترونیکی، معاملات بین بنگاهی را تسهیل و با اتصال به نهادهای اعتباربخش مانند صندوق های ضمانتی و حمایتی و بانک های معتبر کشور، سبب تسریع در معاملات تجاری بر پایه معاملات اعتباری شود.

وی افزود: براساس بررسی های صورت گرفته از عمده مشکلات جاری واحدهای تولیدی و بنگاه های اقتصادی مستقر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کمبود نقدینگی، کاهش سرمایه در گردش، نبود ارتباط مناسب با نهادهای مالی، کاهش معاملات بین بنگاهی با توجه به کاهش اعتماد فی مابین طرفین و افزایش هزینه های دریافت تسهیلات است.

افتخاری تاکید کرد: «سککوک» در مناطق آزاد با هدف رفع این چالش ها و بهبود فضای معاملاتی بنگاه های اقتصادی و در نتیجه بهبود فضای تولید تهیه و مستقر شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی