جمعه, 26 مرداد 1397 - 18:12

نیاز به عزم ملی برای «حمایت» و «تامین بازار» شرکت های دانش بنیان

رئیس پارک علم وفناوری فارس با بیان اینکه شرکت های دانش بنیان محصولات فناورانه ارائه می کنند، ولی در یافتن بازار مشکل دارند، گفت: تامین بازار نیازی است که در عزم ملی دستگاه های دولتی تامین می شود.

دکتر فرید مُـر هدف از تشکیل شرکت های دانش بنیان را تولید فناوری های پیشرفته دانست و افزود: بر این اساس تمرکز بر تولید محصولات و ارائه خدمات فناورانه، صادرات این محصولات و کارآفرینی است.

وی اظهار کرد: اگر هدف از راه اندازی شرکت های دانش بنیان این باشد، این اهداف هنوز حاصل نشده است، چراکه ایده های نوین که تبدیل به محصول می شوند در یافتن بازار و مشتری موفق نمی شوند.

مر با تاکید بر اینکه شرکت ها در بخش یافتن مشتری مشکل دارند، یادآور شد: شرکت ها محصولاتی را عرضه می کنند، ولی این محصولات باید خواهانی داشته باشند و تاکنون هر اقدامی که در زمینه حمایت از این شرکت ها انجام شده، بیشتر در بخش عرضه متمرکز بوده است.

به گزارش ایسنا رییس پارک علم و فناوری فارس با تاکید بر ضرورت توجه به بخش تقاضای بازار، خاطر نشان کرد: تحریک تقاضای بازار مستلزم همت ملی است و در این راستا باید همه دستگاه های اجرایی، کلیه شرکت های فعال مستقر در پارک های علم و فناوری را جدی بگیرند و سفارش های خود را به این شرکت ها ارائه دهند و کمک کنند تا خط تولید ایجاد شود.

وی با اشاره به موفقیت شرکت های دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری فارس در صادرات محصولات، یادآور شد: محصولات برخی از این شرکت ها در سطح استان کاربردی شده است، ولی نیاز همه شرکت ها «حمایت» و «تامین بازار» است.

مر با اشاره به برنامه های وزارت علوم در زمینه ایجاد مناطق ویژه علم و فناوری، تاکید کرد: اقداماتی که برای این مناطق در نظر گرفته شده است، به خوبی می توانست توسط پارک ها دنبال شود.

به گفته وی اگر به پارک های علم و فناوری اختیارات بیشتری داده و تقویت می شدند، نیازی به راه اندازی این مناطق نبود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی