جمعه, 26 مرداد 1397 - 18:00

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی قم / کلینیک مشاوره شغلی و کارآفرینی استان قم راه اندازی شد

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم از راه اندازی کلینیک مشاوره شغلی و کارآفرینی استان قم برای تسهیل مهارت آموزی و اشتغال درست دانشجویان خبر داد.

محمد حسن نادری در نشست خبری که بعد از ظهر چهارشنبه در دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم برگزار شد، با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی یک دانشگاه مهارت محور است، اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی از جمله نسل سوم دانشگاه ها است و ماهیت کارآفرینی دارد.

به گزارش مهر، وی با اشاره به اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم با ۴۰۰ هزار دانشجو، ۱۰ درصد دانشجویان کشور را به خود اختصاص داده است، افزود: این دانشجویان در کنار ۵ درصد از دانشجویان مهارتی سایر دانشگاه ها رقم ۱۵ درصدی دانشجویان مهارتی دانشگاه های کشور را تشکیل می دهند.

به گفته رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان قم بر اساس برنامه ششم توسعه تعداد دانش آموزان مهارتی دانشگاه های قم باید به ۳۰ درصد افزایش پیدا کند یعنی باید رقم فعلی دو برابر شود.

وی افزود: این نسبت در کشورهای پیشرفته دنیا ۵۰ درصد است که با آن فاصله بسیاری داریم و برای اینکه به یک کشور توسعه یافته بدل شویم باید نیروی علمی و مهارتی ما بیش از این باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی