چهارشنبه, 24 مرداد 1397 - 18:28

7 مرکز رشد و نوآوری پیام نور کشور راه اندازی شد

هفت مرکز رشد و نوآوری پیام نور کشور در قالب تفاهم نامه این دانشگاه با معاونت علمی ریاست جمهوری روز چهارشنبه به صورت ویدئو کنفرانس از محل دانشگاه پیام نور مازندران در ساری آغاز به کار کرد .

به گزارش خبرنگار ایرنا، در این مراسم که با حضور دکتر محمدرضا زمانی، رئیس دانشگاه پیام نور کشور و اسماعیل قادری فر، رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، دانشگاه های پیام نور واحد شهرهای یزد، کرج، کرمان، اصفهان، اردبیل، تبریز و ساری صاحب مرکز رشد و نوآوری شدند.

رئیس دانشکاه پیام نور کشور هدف از ایجاد مراکز رشد و نوآوری در این دانشگاه را ترغیب دانشجویان و استادان به انجام فعالیت های کارآفرینی مبتنی بر نوآوری و توانمندسازی آنان برای ایجاد شرکت های دانش بنیان و همچنین تقویت ارتباط دانشگاه با حوزه صنعت عنوان کرد.

زمانی با بیان اینکه با راه اندازی این هفت مرکز ، شمار دانشگاه پیام نور دارای مراکز رشد و نوآوری به 10 واحد رسیده که در مراکز استان ها فعال است، گفت: باید با وفاق و همدلی جایگاه دانشگاه را ارتقا دهیم.

وی افزود: دانشگاه پیام نور با ظرفیت گسترده دانشجویی و اعضای هیات علمی مجرب و دیگر نیروهای انسانی کارآمد بستر توسعه جامعه را فراهم می کند.

زمانی گفت: دانشگاه پیام نور در سال های گذشته مقوله آموزشی را بیشتر مورد توجه قرار می داد، اما با مطرح شدن نسل سوم فعالیت دانشگاه ها، این دانشگاه هم تلاش کرده است تا دانشگاه را از نسل دوم به نسل سوم ارتقا بدهد.

وی توضیح داد: در نسل سوم دانشگاه ها، مباحث پژوهشی، فناوری، ارتباط با صنعت با هدف تبدیل علم به ثروت مورد توجه جدی وزارت علوم و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است و همسو با این رویکرد دانشگاه پیام نور نیز فعالیت های دانش بنیان را ایجاد کرده است.

زمانی گفت: همه مراکز علمی و دانشگاهی باید فعالیت هایی را انجام بدهند تا جامعه از منافع علمی دانشگاه ها بهره مند شوند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی