سه شنبه, 23 مرداد 1397 - 16:08

ستاری / بسیاری از جوانان حوزه دانش بنیان، زجر کشیده هستند

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ورود جوانان به اقتصاد کشور را بسیار موثر دانست و گفت: بسیاری از جوانانی که به حوزه دانش بنیان وارد می شوند، زجرکشیده هستند و از کمترین امکانات و حمایت ها برخوردار بوده اند.

به گزارش خبرنگار ایسنا، سورنا ستاری در جریان سفر یک روزه خود به کرمانشاه در دیدار با آیت الله علما، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه از ظرفیت عظیم نیروی انسانی در ایران یاد کرد که قدرت زیادی دارد و دولت نیز به دنبال نشان دادن این قدرت است.

وی با بیان اینکه ایران در بسیاری از شاخص های نیروی انسانی رتبه دوم یا سوم جهان را دارد و بسیاری از کشورهای دیگر از داشتن چنین ظرفیتی محروم هستند، گفت: ما چهارمین تولیدکننده مهندس در دنیا هستیم و به اندازه آمریکا از دانشگاه های ما مهندس بیرون می آید.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از جمعیت جوان بیش از 33 میلیون نفری ایران و جمعیت پنج میلیون نفری دانشجویان یاد کرد و ادامه داد: باید زمینه ورود جوانان به اقتصاد کشور را فراهم کنیم که بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

ستاری تاکید کرد: اکنون نسل جوان کارآفرین در حال تزریق شدن به اقتصاد کشور است که می‎تواند برای ایجاد تحول در جامعه موثر باشد.

وی با بیان اینکه این نسل جوان در بسیاری از زمینه ها از جمله IT موفق هستند و جای کار زیادی دارند، یادآوری کرد: اکنون 47 میلیون نفر در ایران از اینترنت استفاده می کنند که معادل نیمی از جمعیت استفاده کنندگان از اینترنت در خاورمیانه است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور حوزه "بیوتک" از جمله دارو و تجهیزات پزشکی را از دیگر بخش هایی دانست که جوانان ایرانی در آن توانمند هستند و حتی در این زمینه صادرات به کشور روسیه هم داریم.

ستاری با بیان اینکه یک شرکت فعال در حوزه بیوتک سال گذشته 100 میلیون دلار صادرات به کشور روسیه داشته که وزن آن فقط 60 کیلوگرم بوده است، افزود: ارزش افزوده این محصول بسیار بیشتر از مواد سنگینی مانند سیمان، فولاد و ... است.

وی عنوان کرد: برخی از جوانان فعال در حوزه دانش بنیان در یک اتاق چند متری درآمد میلیونی دارند و این در حالی است که بسیاری از کارخانجات بزرگ ما که با دشواری های زیاد راه اندازی می شوند، بازده آنچنانی ندارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی