دوشنبه, 22 مرداد 1397 - 15:28

وزیر بهداشت مطرح کرد / توانمندی های مناسب نظام سلامت در حوزه استارتاپ ها

وزیر بهداشت با بیان اینکه توانمندی های کشور در حوزه کسب و کارهای نوپای فعال حوزه سلامت، مناسب است، گفت: وزارت بهداشت در این زمینه باید تعامل بیشتری با مدیران و فعالان کسب و کارهای نوپا در (استارت آپ) حوزه سلامت داشته باشد.

به گزارش ایسنا، دکتر سیدحسن هاشمی در نشست مدیران و فعالان کسب و کارهای نوپا (استارت آپ) در حوزه سلامت، اظهار داشت: بخشی از سفارش های استارت آپ های حوزه سلامت باید از سوی وزارت بهداشت باشد و چون در حوزه های مختلف به شدت تعصب بر روی عدم ورود افراد غیرصنف وجود دارد، ممکن است همراهی و همکاری با مدیران و فعالان کسب و کارهای نوپا، در حد انتظار نباشد. لذا این نقد بر وزارت بهداشت وارد است و زمان و مطالبه عمومی در آینده می تواند این مشکلات را برطرف کند.

وزیر بهداشت افزود: بیش از چهار سال در مورد استفاده از فرصت های کسب و کارهای نوپا صحبت کردیم. البته اقدامات زیرساختی بسیار خوبی در حوزه فناوری اطلاعات وزارت بهداشت در راستای شفاف سازی، پیشگیری از فساد، مصرف بی رویه خدمات، تجهیزات پزشکی و دارو و تقویت و توسعه پرونده الکترونیک سلامت در سطح ملی انجام شده یا در حال انجام است. اما در حوزه هایی که با معیشت و زندگی روزمره مردم سر و کار دارد، توفیق چندانی نداشته ایم.

هاشمی تاکید کرد: فرصت هایی که برای بازار سلامت در دنیا ایجاد شده باید بررسی و بومی سازی شوند و در حوزه های آموزش پزشکی، بهداشت عمومی و ارتقای آن و همچنین درمان، دارو و تجهیزات پزشکی، چه فرصت هایی برای ارائه دهندگان و گیرندگان خدمات و همچنین بیمه ها ایجاد شده است.

وزیر بهداشت با اشاره به نقش تولیتی وزارت بهداشت در حوزه سلامت، اظهار داشت: حدود ۸۰ درصد از عوامل موثر بر نظام سلامت، در اختیار وزارت بهداشت نیست و سایر دستگاه ها و نهادها نقش موثری در این زمینه دارند. اما در برخی موارد، باور به تولیت وزارت بهداشت، ممکن است مانع از فرصت سازی مناسب برای رشد و تقویت استارت آپ های حوزه سلامت شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: مدیران، معاونین و روسای سازمان های وابسته به وزارت بهداشت، هر ماه جلساتی را با مدیران و فعالان کسب و کارهای نوپا در حوزه سلامت برگزار کنند تا امور و فرآیندهای آنها و خدماتی که به مردم ارائه می دهند، تسهیل شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی