دوشنبه, 22 مرداد 1397 - 15:22

نخستین کارآفرین برتر ملی چه ساخت؟

عضو هیئت رئیسه سازمان ملی کارآفرینی ایران و مدیر اجرایی دوازدهمین دوره جشنواره کارآفرینان برتر ملی با بیان این که کارآفرینی ایجاد یک ارزش جدید در راستای ثروت آفرینی است، گفت: این ثروت تنها محدود به خود کارآفرین نمی شود بلکه جامعه را نیز ثروتمند می سازد.

به گزارش ایسنا،‎ هادی هزارخانی در نشست کمیته کارشناسی دوازدهمین دوره جشنواره کارآفرینان برتر ملی که در اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد برگزار شد، با تاکید بر این که ابتدا باید مفهوم کارآفرینی بازتعریف شود، اظهار کرد: یکی از مشکلات کارآفرینی در کشور این است که با وجود اقدامات بسیار، هنوز تعریف درستی از این واژه ارائه نشده و حتی تصور برخی مسئولان نیز از کارآفرین، فردی است که شغل و بنگاه اقتصادی ایجاد کند.

وی با بیان تاریخچه مختصری از کارآفرینی، تصریح کرد: کارآفرینی به شکل امروزی از دهه 80 میلادی شروع شد. در آن زمان کشورهای توسعه یافته، موج اکوسیستم کارآفرینی را ایجاد کردند و تمام اتفاقات و جهش های امروز در حوزه فناوری در آن دهه رقم خورد.

به گفته مدیر اجرایی این دوره از جشنواره کارآفرینان برتر ملی، کارآفرینی به معنای نوآفرینی در اقتصاد امروز است و با این توضیح که صنعت کشور ما صنعتی کارگری است و تحصیل کرده ها بیکار هستند و این امر نشان دهنده این است که جریانی تازه در صنعت به وجود نیامده است. برای مثال، سال هاست کشاورزی کشور با همان روش های پرهزینه و قدیمی پیش می رود.

هزارخانی درباره این دوره از جشنواره، گفت: در جشنواره های کارآفرینان برتر، سعی بر این است با حضور فعالان اقتصادی، جریانی جدید در سه حوزه اصلی اقتصاد یعنی صنعت، کشاورزی و خدمات ایجاد شود. در این رویداد ارزشمند کارآفرینانی حضور خواهند داشت که حتی در زمان رکود اقتصادی نیز فروش بالا و رشد اشتغال داشته اند.

وی ادامه داد: یکی از شروط کسب عنوان کارآفرین برتر ملی در این جشنواره، نوآوری و دستیابی به رشد مالی 20 درصد و رشد اشتغال 20 درصد، طی مدت زمان چهار سال است.

هزارخانی در ادامه با اشاره به تندیس این دوره از جشنواره و دلیل انتخاب آن اظهار کرد: از سال گذشته در شورای سیاست گذاری کشور مقرر شد که به جای تقدیم لوح، تندیسی از یک کارآفرین منحصر به فرد، به برگزیدگان اهدا شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی