دوشنبه, 22 مرداد 1397 - 15:16

صنعت و بازار کسب و کار باید خود را با نیازهای روز جامعه وفق دهد

اسلامی با اشاره به تغییر ذائقه مصرفی جامعه، گفت: صنعت و بازار کسب و کار باید خود را با نیازهای روز جامعه وفق دهند و در این مسیر از توان نیروی متخصص بهره مند شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست اتاق فکر توسعه و تعالی استان مازندران با حضور استاندار، رئیس بنیاد نخبگان استان و مدیران و مسؤولان دستگاه های اجرایی و دانشگاه های استان مازندران برگزار شد.

در این نشست، محمد اسلامی؛ استاندار مازندران با اشاره به اینکه مهمترین هدف اتاق فکر؛ همگرایی و هم افزایی برای ترسیم، پیگیری و پشتیبانی نقشه اعتلای مازندران است، گفت: نقشه راه توسعه استان باید با نگاه به آینده و آینده پژوهی ترسیم شود.

اسلامی با بیان اینکه امروز در کشور بیش از هرچیز به وحدت، همدلی، هماهنگی و ارتقاء همکاری نیاز است، افزود: باید با پرهیز از بخشی نگری و با اتکاء به کلان نگری و نگاه یکپارچه، ریل گذاری لازم برای رفع مشکلات و موانع جاری و ترسیم افق آینده انجام شود تا برنامه توسعه ای به نقطۀ مطلوب برسد.

استاندار مازندران، شناسایی هسته های خلاق و ایده های توسعه دهنده را از جمله مأموریت های مهم اتاق فکر برشمرد و ادامه داد: باید با هدایت درست فرصت ها و تسهیلات اشتغالزایی و رونق بخشِ تولید، حرکت کاروان امید را در استان شتاب داد.

وی اظهار داشت: باید مسایل توسعه ای استان از منظر جامعه و کسب و کار مورد ارزیابی قرار بگیرد و با شناسایی مسأله، اولویت بندی و ارایه راهبردها، به هدف تعیین شده رسید. علاوه بر آن باید در تمام اقدامات دو اصل تفکر و اقدام مؤثر حاکم باشد.

اسلامی با اشاره به تغییرات ایجاد شده در ذائقه مصرفی، بر ضرورت ایجاد مشاغل تازه تأکید کرد و اظهار داشت: صنعت و بازار کسب وکار باید خود را با نیازهای روز جامعه وفق دهند و در این مسیر از توان نیروی متخصص بهره مند شوند.

در ادامه، محسن جهانشاهی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان مازندران گزارشی از فعالیت ها و برنامه ‎های آتی ارائه و به انجام سه پروژه تصفیه خانه شیرابه زباله انجیل اسی با ظرفیت 40 متر مکعب در روز، اولین دستگاه پایلوت زباله سوز نسل 3 کشور و مبدل انرژی موج جاذب نقطه ای اشاره کرد.

لازم به ذکر است، در پایان رؤسای کارگروه های تخصصی بهداشت و سلامت، جوانان، بانوان، مدیریت دانش و رسانه، صنایع غذایی و تبدیلی، گردشگری و صنایع دستی، جنگل، کشاورزی، اقتصاد کلان، پسماند، فرهنگی اجتماعی و کارگروه تخصصی فناوری اطلاعات به ارایه گزارش از فعالیت های خود پرداختند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی