یکشنبه, 31 تیر 1397 - 16:15

کاهش ۱۴ درصدی ارزش سهام نتفلیکس در پی انتشار گزارش مالی فصل دوم ۲۰۱۸

پس از انتشار گزارش مالی پایین تر از انتظار نتفلیکس، ارزش سهام این شرکت بیش از ۱۴درصد کاهش یافت.

پس از آنکه مشخص شد نتفلیکس در فصل دوم ۲۰۱۸ به پیش بینی تحلیلگران وال استریت، در خصوص تعداد کاربران جدید دست نیافته و در خصوص تکرار چنین وضعیتی در سه ماهه سوم نیز هشدار داده است، ارزش سهام این شرکت با کاهش ۵۶.۴۴ دلاری یا ۱۴.۱ درصدی به مبلغ ۳۴۴.۰۴ دلار به ازای هر سهم رسید. مدیران نتفلیکس طی مصاحبه ویدیویی با تاد جوئنگر، تحلیلگر مؤسسه سنفورد برنستاین، تعداد مأیوس کننده کاربران جدید خود را کم اهمیت جلوه دادند.

به گزارش زومیت، دیوید ولز، مدیر مالی ارشد نتفلیکس در مصاحبه با جوئنگر گفت که با نگاه به آمار شرکت متبوع او طی سال گذشته می توان به رشد فوق العاده تعداد کاربران آن، به خصوص در مقیاس بین المللی پی برد. او می گوید دیدگاهش نسبت به وضعیت کسب و کار نتفلیکس تغییری نکرده است.

ولز در ادامه افزود: ما کماکان در مسیر رشد قابل توجه سالانه قرار داریم، اما شاید این رشد کمی با انتظار ما و دیگران متفاوت باشد.

گزارش مالی نتفلیکس خبر مأیوس کننده دیگری نیز برای سرمایه گذاران داشت، چراکه گزارش مالی سه ماهه دوم پایین تر از انتظار تحلیلگران وال استریت بوده است و مدیران این شرکت نیز چشم انداز مأیوس کننده ای را برای فصل سوم تصویر کرده اند، اما میزان رشد تعداد کاربران بیش از هر عامل دیگری سرمایه گذاران متعجب ساخته است. به موجب پیش بینی های بلندپروازانه و نسنجیده نتفلیکس در خصوص میزان رشد و تعداد کاربرانش در آینده، ارزش سهام این سرویس استریم طی سال گذشته بیش از دو برابر شده است.

دنیل ایوز، تحلیلگر مؤسسه GBH Insights پس از انتشار گزارش مالی نتفلیکس گفت که تعداد کاربران جدید این سرویس در سه ماهه دوم ۲۰۱۸، «به مانند ضربه ای در کوتاه مدت به استراتژی نتفلکیس است».

در ادامه می توانید خلاصه ای از گزارش مالی Netflix در فصل دوم سال جاری میلادی را در برابر پیش بینی تحلیلگران مشاهده کنید:

درآمد: ۳.۹۱ میلیارد دلار. تحلیلگران درآمد ۳.۹۴ میلیارددلاری را پیش بینی می کردند. درآمد نتفلیکس در سه ماهه دوم سال گذشته، بالغ بر ۲.۷۹ میلیارد دلار بود.

درآمد به ازای هر سهم: ۸۵ سنت. تحلیلگران درآمد ۷۹.۴ سنتی به ازای هر سهم را پیش بینی می کردند. در فصل دوم ۲۰۱۷، درآمد نتفلیکس به ازای هر سهم ۱۵ سنت بود.

تعداد کاربران جدید: در مجموع ۵.۱ میلیون نفر، ۶۷۰٬۰۰۰ نفر در آمریکا و ۴.۴۷ میلیون نفر در سایر نقاط جهان. به گزارش بلومبرگ، تحلیلگران انتظار افزایش ۶.۳ میلیون نفری تعداد کاربران را داشتند که شامل ۱.۲ میلیون نفر در آمریکا و ۵.۱ میلیون نفر کاربر بین المللی می شود. در بازه زمانی مشابه سال گذشته، ۵.۲ میلیون نفر کاربر جدید، شامل ۱.۱ میلیون نفر از آمریکا و ۴.۱ میلیون نفر از سایر نقاط دنیا به کاربران سرویس نتفلیکس اضافه شدند.

در ادامه نیز می توانید انتظار نتفلکیس از سه ماهه سوم را در برابر پیش بینی تحلیلگران مشاهده کنید:

درآمد: ۳.۹۹ میلیارد دلار. تحلیلگران قبل از انتشار گزارش مالی نتفلیکس، درآمد ۴.۱۳ میلیارد دلاری را برای آن پیش بینی می کردند.

درآمد به ازای هر سهم: ۶۸ سنت. تحلیلگران درآمد ۷۲ سنت به ازای هر سهم را پیش بینی کرده بودند.

تعداد کاربران جدید: ۵میلیون نفر، شامل ۶۵۰٬۰۰۰ نفر از آمریکا و ۴.۳۵ میلیون نفر از سایر نقاط دنیا. به گزارش بلومبرگ، تحلیلگران تعداد کاربران جدید نتفلیکس در سه ماهه سوم را ۵.۹۳ میلیون نفر، شامل ۸۷۵٬۰۰۰ نفر از آمریکا و ۵.۰۵ میلیون نفر کاربر بین المللی پیش بینی کرده بودند.

ارزش سهام با افزایش ۴.۶۸ دلاری به ازای هر سهم یا یک درصدی به ۴۰۰.۴۸ دلار رسید و در طول سال گذشته نزدیک به ۱۵۰ درصد رشد داشت. در حالی که مدیران نتفلیکس به رشد پایین تر از حد انتظار تعداد کاربران خود اذعان دارند، اما توضیح دقیقی در خصوص علت آن ارائه نمی دهند. مدیر مالی ارشد نتفلیکس وقوع چنین وضعیتی را ناشی از کاهش فروش در یک کشور به خصوص یا افزایش قیمت اخیر سرویس های شرکت متبوع خود نمی داند.

رید هیستینگز، مدیرعامل نتفلیکس باور دارد که جذب پایین تر از حد انتظار کاربر در طول فصل گذشته اتفاقی بوده است، او یادآوری می کند که دو سال پیش نیز این شرکت رشد مأیوس کننده ای را در جذب کاربر از خود به نمایش گذاشت. هیستینگز می گوید: ما هیچ گاه توضیحی برای آن [وضعیت آن دوران] پیدا نکردیم، به جز آنکه ممکن است موانعی بر سر راه کسب وکارمان باشد، اما [نتفلیکس] از آن به بعد به کارکرد صحیح خود ادامه داد.

مایکل پچر، تحلیلگر مؤسسه Wedbush در گزارش اخیر خود به این موضوع اشاره می کند که برنامه نتفلیکس برای انتشار محتوای اوریجینال در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ به اندازه کافی سنگین نبود، از این رو پچر در خصوص احتمال پایین تر از انتظار بودن تعداد کاربران جدید هشدار داده بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی