یکشنبه, 31 تیر 1397 - 15:59

نگرانی اپل، فیت بیت و سونوس بابت تعرفه واردات برخی محصولات مونتاژ چین

با قرار گرفتن نام ساعت هوشمند اپل، برخی محصولات فیت بیت و اسپیکر سونوس در فهرست تعرفه واردات به امریکا، احتمال افزایش قیمت این محصولات بسیار زیاد است.

ایالات متحده امریکا تعرفه ی ۱۰ درصدی برای ۲۰۰ میلیارد دلار کالای چینی مشخص کرده است که شامل محصولاتی از جمله ساعت های هوشمند اپل، ردیاب های سلامت، اسپیکرهای پخش موسیقی و سایر تجهیزات و لوازم جانبی وارداتی مونتاژشده در کشور چین می شود.

با توجه به تعرفه تعیین شده برای چنین محصولاتی، انتظار می رود شرکت های اپل، فیت بیت و سونوس مجبور شوند قیمت کالاهای خود را افزایش دهند. در حالی که بزرگترین فروشندگان و شرکت های تولید کننده گوشی های هوشمند و لپتاپ مشکلات کمتری برای واردات کالای خود تجربه خواهند کرد، به نظر می رسد موج افزایش قیمت ها به دلیل تعرفه ی واردات کالاهای چینی به امریکا، گریبان گیر برخی گجت ها و تجهیزات جانبی خواهد شد. این در حالی است که میلیون ها شهروند امریکایی هر روز از این تجهیزات و محصولات استفاده می کنند و افزایش قیمت ها به دلیل تعرفه ی واردات، می تواند برای کاربران خوشایند نباشد.

اداره گمرک و مبادلات ارزی امریکا، فهرستی از اقلام و کالاهایی که تعرفه به آن ها تعلق می گیرد تهیه کرد و برای هر کدام کد تعرفه ای مشخص شد. در اوایل ماه جاری، به دستور دونالد ترامپ فهرست ۶۰۰۰ کد تعرفه برای محصولات مختلف منتشر شد. فهرست کالاها به صورت عمومی منتشر شده است تا شرکت ها بتوانند در صورتی که نقطه نظری دارند و یا احساس می کنند محصول آن ها، جزو کالاهای استثنا است و باید از فهرست تعرفه حذف شود، در یک بازه زمانی ۹۰ روزه درخواست خود را برای رسیدگی به سایت سازمان تنظیم مقررات تعرفه ها تسلیم کنند. تا مهرماه سال جاری قرار است تکلیف شرکت ها و محصولات مشمول تعرفه به صورت مشخص، روشن شود. برخی محصولات Apple، فیت بیت و سونوس در فهرست کالاهای مشمول قانون ۱۰ درصد تعرفه است.

در فهرست مشخص شده، ساعت هوشمند اپل، Charge، Charge HR و مدل های فیت بیت سرج (Surge) از شرکت فیت بیت و محصولاتی Play:3، Play:5 و اسپیکرهای SUB از شرکت سونوس در لیست اقلامی هستند که تعرفه گمرکی به آن ها تعلق می گیرد. هر سه شرکت تصمیم گرفتند نسبت به قرار گرفتن نامشان در فهرست تعرفه ها واکنشی نشان ندهند و فعلا سکوت اختیار کرده اند. شرکت سونوس اعلام کرد:

اعمال تعرفه ها و برخی محدویت های تجاری و بازرگانی، می تواند منجر به افزایش قیمت کالا و محصولات شده و در نهایت بر میزان فروش شرکت ها تاثیرگذار خواهد بود.

بر اساس گزراش نیویورک تایمز، در نشست ماه می (خردادماه) دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا به تیم کوک مدیرعامل اپل گفته بود که دولت ایالات متحده قصد ندارد برای واردات گوشی های آیفون که در چین مونتاژ می شود تعرفه ای در نظر بگیرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی