یکشنبه, 31 تیر 1397 - 15:48

ستاری / ایران دارای بیش ترین سهم استارتاپ های زیست فناوری منطقه است

معاون علمی و فناوری رییس جمهور با اشاره به جایگاه مطلوب ایران در تولید علم در حوزه زیست فناوری گفت: ایران به لحاظ تولید علم در زیست فناوری و دیگر حوزه ها دارای جایگاه مطلوبی در منطقه است به طوری که در زیست فناوری حائز رتبه سیزدهم و در حوزه سلول های بنیادی در رتبه چهاردهم قرار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در آیین اختتامیه بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی (IBO 2018) به ظرفیت خارق العاده کشورمان در تربیت نیروی انسانی خلاق اشاره کرد و افزود: اقتصاد دانش بنیان به عنوان اصلی ترین پایه توسعه و پیشرفت کشور، متکی به خلاقیت نیروی انسانی است.

ستاری به سهم قابل توجه کشورمان از استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان منطقه خاورمیانه در حوزه زیست فناوری اظهار کرد: بیش از ۹۸ درصد داروهای مورد نیاز کشور توسط شرکت های دانش بنیان داخلی تأمین می شود و موفقیت این استارتاپ ها به دست نیروی انسانی خلاق و توانمندی اتفاق افتاده است که می توانند اقتصاد این حوزه را به شدت تقویت کنند و المپیادها یکی از خروجی های این دست نیروی انسانی است.

رئیس بنیاد ملی نخبگان، با تأکید بر ضرورت ایجاد زیست بوم مساعد نوآوری و سرمایه گذاری بر روی نیروی انسانی خلاق گفت: امسال در المپیاد زیست جهش قابل توجهی را شاهد بودیم و بنیاد ملی نخبگان همچون سال های گذشته برگزیدگان این المپیاد را تحت پوشش قرار می دهد چراکه ضروری است نیروی انسانی خلاق و تحصیل کرده برای قرار گرفتن در مسیر نوآوری و کارآفرینی هدایت شود.

تقدیر از طلایی های المپیاد زیست شناسی 2018

همچنین در این مراسم با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، وزیر آموزش و پرورش، دبیر اجرایی المپیاد و رییس کمیته علمی المپیاد، مدال طلای برگزیدگان بیست و نهمین المپیاد جهانی زیست شناسی بر گردنشان آویخته شد.

در این مسابقات دانش آموزان ایرانی موفق به کسب دو مدال طلا, یک نقره و یک برنز شدند. پارمیدا پزشکیان و نیکان امیرخانی مدال طلا، سارا محمدی مدال نقره و مهدی مسرور مدال برنز را برای ایران کسب کردند

المپیاد جهانی زیست شناسی ۲۰۱۸ از تاریخ ٢۴ تیرماه در تهران آغاز به کار کرده است و ٢۷٠ دانش آموز از ٧٠ کشور جهان در این المپیاد شرکت کرده اند که این مسابقات در ۲۶ تیرماه در بخش عملی و در ۲۸ تیرماه در بخش تئوری برگزار شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی