دوشنبه, 25 تیر 1397 - 15:15

ایجاد مرکز نوآوری سازمان نظام مهندسی کشور

در مسیر اجرایی سازی برنامه توسعه تولید و همچنین تقاضای محصولات دانش‏ بنیان، موضوع ماده ۴۳ قانون رفع موانع تولید رقابت‏ پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، تفاهم نامه همکاری، بین معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور و سازمان نظام مهندسی ساختمان، در بیست و یکمین اجلاس سازمان نظام مهندسی کشور به امضا رسید.

به گزارش مهر پیمان صالحی معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ اهداف کلان این تفاهم نامه را حمایت از ایده ‏های نوآورانه و فناورانه در حوزه ساخت وساز و شتابدهی به روند تجاری ‏سازی نوآوری‏ های این حوزه، توسعه توان علمی، فنی، حرفه ای و تخصصی افراد دارای پروانه اشتغال سازمان‏های نظام مهندسی ساختمان در فناوری های جدید، تلاش در جهت توسعه تولید، تقاضا و صادرات محصولات دانش بنیان صنعت ساختمان به ویژه در بخش‏های انرژی و ساختمان‏های هوشمند و همچنین حمایت از شکل گیری و ارتقای توانمندی شرکت های دانش بنیان در حوزه ساخت وساز برشمرد.

وی افزود: به منظور عملیاتی شدن اهداف تفاهم‍نامه، برنامه های مشترکی برنامه ریزی شده ، که از آن جمله می توان به ایجاد «مرکز نوآوری سازمان نظام مهندسی کشور» اشاره کرد.

وی خاطر نشان کرد: این برنامه ها در خصوص برگزاری رویدادهای کارآفرینانه، ایجاد نهاد سرمایه گذاری خطرپذیر با همکاری شرکت های بزرگ بخش خصوصی، ایجاد تسهیلات و شبکه تخصصی برای استقرار شرکت های استارتاپی و نوپا، هسته ها و شرکت های فناور و... هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی