یکشنبه, 24 تیر 1397 - 17:07

۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلار؛ قیمت احتمالی بلیت سفرهای فضایی بلو اوریجین

جف بزوس، مدیرعامل آمازون یکی دیگر از شخصیت هایی است که پا به پای ایلان ماسک تلاش دارد سفرهای فضایی تجاری را کلید بزند. چندی پیش خبر رسید که فروش بلیت های مربوط به سفرهای فضایی شرکت بلو اوریجین (شرکت خصوصی متعلق به بزوس) به زودی آغاز می شود و از آنجایی که خیلی ها علاقه مند بودند بدانند قیمت این بلیت ها چقدر است رویترز اطلاعات تازه ای را در این باره منتشر کرده؛ رقمی در حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰هزار دلار.

به گزارش دیجیاتو، همانطور که در خبرها خواندید سال گذشته ارزش کل ثروت بزوس به رقم ۴۰میلیارد دلار رسید و حالا او تمام تلاشش را به خدمت گرفته تا این سرمایه را به بهترین شکل صرف کند. این مدیرعامل ۵۴ ساله در نظر دارد تا اواخر تابستان خبرهای جدیدی را در مورد طرح ها و برنامه های بشردوستانه اش به سمع و نظر مخاطبان برساند، اما همزمان عمده تمرکزش را هم روی سفرهای فضایی قرار داده.

بزوس پیشتر اعلام کرده بود:

هزینه حضور در این سفرها بسیار بالاست و من هم اکنون تلاش دارم برنامه سفرهای فضایی آمازون را که با قرعه کشی انجام می شوند به سفرهای ارزان قیمت تری تبدیل نمایم تا امکان مشاهده منظومه خورشیدی برای افراد بیشتری فراهم شود.

در همین رابطه نیز رویترز به تازگی مصاحبه ای با دو تن از کارکنان بلو اوریجین انجام داده و در مورد هزینه های توریسم فضایی با آنها بیان داشته: یکی از کارکنان بلو اوریجین که اطلاعات دست اولی در این رابطه دارد گفته است شرکت متبوعش فرآیند فروش بلیت های مربوط به سفرهای فضایی را با رنج قیمتی ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار دلاری آغاز خواهد کرد و کارمند دیگر این شرکت نیز گفته که بلیت ها حداقل قیمتی در حدود ۲۰۰ هزار دلار دارند. هر دوی این افراد با شرط پنهان ماندن هویت شان با رویترز مصاحبه کرده اند.

اما این قیمت درست هم تراز با مبلغی است که ریچارد برنسون برای پروازهای زیرمداری خود از متقاضیان درخواست می کرد. براساس اعلام نشریه وایرد برنسون تا به امروز ۷۰۰ بلیت مربوط به این پروازها را هر کدام به نرخ ۲۵۰ هزار دلار فروخته است. این را هم اضافه کنیم که درست مانند ویرجین گالاکتیک صرف فروش این بلیت ها را نمی توان به مثابه عملیاتی شدن پروژه پروازهای بلواوریجین در سال ۲۰۱۹ دانست.

تا به امروز هیچ انسانی از طریق کپسول های نیوشپرد در هشت پرواز آزمایشی بزوس حضور نداشته و آنطور که سه منبع آگاه به رویترز گفته اند نخستین مسافران این پروازها احتمالا کارکنان بلواوریجین خواهند بود.

درست است که تجهیزات سفرهای فضایی این شرکت به نقطه خوبی از پیشرفت دست پیدا کرده، اما روشن است که به یک مکانیزم فرار ایمن و قابل اطمینان هم نیاز است تا در مواقع اضطراری به آن تکیه کرد. یکی از منابع آگاه به رویترز گفته است که بلو اوریجین به زودی نخستین آزمایش سیستم اضطراری خود را در فضا انجام می دهد. این سیستم در صورت بروز انفجار در شتاب دهنده راکت خدمه و سرنشینان کپسول های فضایی را به یک موقعیت ایمن انتقال می دهد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی