سه شنبه, 19 تیر 1397 - 12:40

امضای تفاهم نامه پارک فناوری پردیس معاونت علمی و پارک فناوری لهستان

تفاهم نامه همکاری مشترک میان پارک فناوری پردیس معاونت علمی و پارک WPT لهستان با هدف گسترش همکاری های مشترک به امضا طرفین رسید.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پارک WPT یکی از بزرگ ترین و معتبرترین پارک های لهستان است که به لحاظ نوع فعالیت شباهت بسیاری به پارک فناوری پردیس معاونت علمی دارد. این شباهت می‎تواند در برقراری ارتباط بین شرکت های ایرانی و لهستانی بسیار موثر باشد. به ویژه اینکه به دلیل حضور لهستان در اتحادیه اروپا می‎توان از این طریق با سایر کشورهای اروپایی نیز ارتباط برقرار کرد.

به همین منظور تفاهم نامه ای میان پارک فناوری پردیس معاونت علمی و پارک WPT لهستان با هدف گسترش همکاری های مشترک به امضا طرفین رسید. این تفاهم نامه بلندمدت که برای 5 سال اعتبار دارد زمینه ساز همکاری های گسترده ای در حوزه فناوری است و حاصل یک سال بررسی و تحقیق و مذاکره مداوم است.

هدف از انعقاد این تفاهم نامه 5 ساله، تبادل فناوری بین شرکت های ایرانی و شرکت های لهستانی و راه اندازی پروژه های مشترک و تاسیس شرکت های همکار است. یکی دیگر از اهداف این تفاهم نامه استفاده هر دو پارک فناوری ایران و لهستان از تجربیات یکدیگر و کشف فرصت های تازه برای همکاری است.

در راستای این تفاهم نامه رویدادهای مشترک میان پارک فناوری پردیس معاونت علمی و پارک فناوری لهستان در آینده پایه ریزی خواهد شد تا بر اساس آن بتوان در حیطه بین المللی از پتانسیل های موجود در حوزه فناوری و نوآوری و ارتباط با دیگر کشورها بهره مند شد.

یکی از مهمترین دستاوردهای این تفاهم نامه همکاری میان شرکت های ایرانی و لهستانی است. امید است در سال های آینده برخی از شرکت های ایرانی بتوانند دفاتر فروش و همکاری مشترک خود را در لهستان تاسیس کنند.

از دیگر دستاوردهای این تفاهم نامه انتقال دانش و تجربه بین این دو کشور خواهد بود. تلاش می شود برند ایران به عنوان کشوری که در برخی از حوزه های فناوری صاحب عنوان است به دنیا شناسانده شود.

هیئت اعزام شده از سوی پارک فناوری لهستان نیز فرصت همکاری با ایران را غنیمت دانسته است و امیدوار هستند بتوانند در قالب این همکاری به یک دستاورد دو سویه برسند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی