دوشنبه, 04 تیر 1397 - 16:09

قابلیت Screen Time آی او اس حتی تیم کوک را هم شوکه کرده است

اگر پیگیر اخبار iOS 12 بوده اید، حتما با Screen Timeآشنا هستید. این قابلیت که کمک می کند زمان سپری شده پای آیفون و آیپد و اپلیکیشن ها را بسنجید، قرار است پاییز امسال با آپدیت سیستم عامل به دست کاربران برسد.

به گزارش دیجیاتو، اما از همین حالا هم می توان با دانلود نسخه بتای توسعه دهندگان iOS 12 به این خصوصیت دسترسی داشت. همین موضوع عده ای از کاربران مشتاق را واداشته که Screen Time را با دانلود نسخه بتا شخصا مورد بررسی قرار بدهند و بازخوردهایی که تا امروز از این افراد به دست آمده بسیار جالب توجه بوده است.

بسیاری از کاربران اعتراف کرده اند که از دیدن آمار و ارقام Screen Time به شدت شوکه شده اند. به عنوان مثال نویسنده بیزینس اینسایدر می گوید که مطابق آمار اپلیکیشن، روزی به طور متوسط ۲۴۸بار آیفون را بر می داشته و بیش از پنج ساعت مشغول وقت گذراندن پای گوشی بوده و همین باعث شده که از شدت اعتیادش به موبایل شوکه شود.

با این وجود، او در این موضوع تنها نبوده است. حتی تیم کوک، مدیرعامل اپل پس از کار با Screen Time اعلام کرده که از دیدن آمار و ارقام خودش جا خورده است. کوک در مصاحبه با سی ان ان گفته:

«من از آن [Screen Time] استفاده می کردم و تصور می کردم که در استفاده از موبایل به خوبی خویشتن دار هستم، اما اشتباه می کردم. وقتی که اطلاعات را دریافت کردم، فهمیدم بیشتر از آنکه باید پای موبایل زمان می گذارم.»

کوک در ادامه صحبت هایش می گوید که از دیدن آمار تعداد دفعاتی که گوشی را بر می داشته و در دست می گرفته هم غافلگیر شده و تصور نمی کرده که تعداد نوتیفیکیشن های دریافتی اش اینقدر زیاد باشند. با این وجود، مدیرعامل اپل اعتقاد دارد که Screen Time با ارائه این آمار به کاربران ضرری برای کسب و کار اپل به همراه نخواهد داشت.

کوک می گوید ما دوست داریم مردم از کار با دیوایس های ما راضی باشند و با آن احساس قدرت کنند. با این وجود هرگز نمی خواهیم که زمان زیادی را پای آنها بگذارند. برای همین چنین قابلیتی را در نسخه جدید آی او اس ارائه دادیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی