دوشنبه, 04 تیر 1397 - 15:54

دانشگاه ها به سمت کارآفرینی حرکت کنند

قائم مقام وزیر علوم، تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت و حرکت دانشگاه ها به سمت دانشگاه های کارآفرین و حضور موثر در بطن جامعه را تعیین کننده دانست.

به گزارش مهر، عبدالرضا باقری روز دوشنبه در نشستی با مدیران و هیات امنای ممیزی دانشگاه تبریز، با اشاره به اینکه دانشگاه تبریز یکی از دانشگاه های اثرگذار و برتر کشور شناخته می شود، اظهار کرد: دانشگاه تبریز از ویژگی های مختلف و ظرفیت های متعددی برخوردار است که می بایست به سمت دانشگاهی کارآفرین، توسعه همکاری های بین المللی و جذب دانشجویانی از دیگر کشورها حرکت کند و زبانزد عام و خاص شود.

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، حل مشکلات مردم و جامعه را از شاخص های دانشگاه های سطح یک، برتر و تاثیرگذار کشور عنوان کرد و افزود: امروز آنچه که بیشتر به چشم می خورد این است که وجود وزارت بهداشت با ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و پزشکی بیشتر برای مردم قابل لمس است، اما آنگونه که انتظار می رود هنوز نقش و جایگاه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در حل مشکلات مردم و جامعه به خوبی تبیین نشده است.

وی ادامه داد: شاید در گذشته به دلیل تحقق مطالبات اجتماعی بر تعدد دانشگاه ها در کشور افزوده شده است، اما اکنون می طلبد دانشگاه ها به سمت و سوی حضوری موثر و کیفیت گرایی حرکت کنند این انتظاری است که از دانشگاه ها داریم.

باقری، اجرای پروژه های تحقیقاتی مشترک با سایر دستگاه و سازمان ها به منظور حل مشکلات جامعه، تقویت ارتباط دانشگاه و صنعت و حرکت دانشگاه ها به سمت دانشگاه های کارآفرینی و حضور موثر در بطن جامعه را تعیین کننده دانست، گفت: انتخاب مدیران متعهد و کاردان و ماموریت محور کردن دانشگاه ها از رویکردهای وزارت علوم است.

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با تاکید بر اینکه تربیت نیروهای متخصص و متعهد در پیشرفت، توسعه و آبادانی کشور نقش بسزایی می تواند داشته باشد، یادآور شد: ماموریتی که می توان برای هر دانشگاهی تعریف کرد این است که به لحاظ نیازهای منطقه خویش در حوزه های اقتصادی و صنعتی طرح و پروژه هایی را در حد توان خود اجرایی کنند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی