دوشنبه, 04 تیر 1397 - 15:49

پرداخت تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی کم بهره به جوانان کارآفرین در کشور

معاون وزیر ورزش و جوانان از پرداخت تسهیلات تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به جوانان کارآفرین در کشور خبر داد.

به گزارش مهر، محمدمهدی تندگویان روز دوشنبه در نشست مشترک با دبیران سازمان های مردم نهاد حوزه جوانان استان آذربایجان شرقی با بیان اینکه در بحث شناسایی نخبگان اجتماعی تحصیلات و مدرک دانشگاهی به هیچ عنوان ملاکی برای وزارت ورزش و جوانان نیست، اظهار داشت: متاسفانه مدرک گرایی در جامعه امروزی ما معضلی بزرگ به شمار می رود که با آن گریبانگیر هستیم.

معاون وزیر ورزش و جوانان با طرح این موضوع که بسیاری از جوانان در شغل هایی که هیچ تناسبی با مدرک تحصیلی آنان ندارد فعالیت می کنند، افزود: این موضوع از آنجایی نشأت می گیرد که یعنی مدرک تحصیلی تولیدشده بدون توجه به بازار کار بوده است.

وی، اشتغال زایی و رفع معضل بیکاری را از دیگر رویکردهای وزارت ورزش و جوانان برشمرد، گفت: ما بیشتر به دنبال جوانانی هستیم که هم کارآفرین بوده و هم در جامعه پویا و فعال باشند از نگاه ما این جوانان می توانند آینده روشنی داشته باشند.

تندگویان از پرداخت تسهیلات تا سقف ۱۰۰میلیون تومان به جوانان کارآفرین در کشور خبر داد و بیان داشت: تسهیلات کم بهره که قرار است از طریق صندوق کارآفرینی امید پرداخت شود سقف پرداخت آن را تا ۱۰۰میلیون تومان مقرر کرده اند و صرفا این تسهیلات متعلق به جوانانی است که بتوانند در جامعه کارآفرین باشند.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه سن جوانی در کشور به زودی تغییر پیدا می کند، گفت: براساس مصوبه ستاد ساماندهی امور جوانان کشور سن جوانی به ۱۸ تا ۳۵ سال تغییر یافته در حالی که نهایی شدن این مصوبه منوط به تصویب در شورای عالی جوانان کشور است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی