دوشنبه, 04 تیر 1397 - 15:34

جذب نیرو از مراکز کاریابی موجب معافیت بیمه ای کارفرما می شود

استاندار لرستان گفت: تمامی کارفرمایانی که با حفظ اشتغال موجود، اقدام به جذب و به کارگیری نیروی جدید از کارجویان مراکز کاریابی کنند به مدت دو سال از پرداخت حق بیمه سهم کارفرمایی معاف می شوند.

سید موسی خادمی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با توجه به اهمیت ویژه مباحث اشتغال و کارآفرینی و اهتمام ویژه دولت تدبیر و امید برای کاهش میزان بیکاری در جامعه، حل مشکل اشتغال در گرو حمایت از بخش خصوصی و کارفرمایان بوده و بدین منظور طرح های مختلفی در دولت مطرح و اجرا شده است.

وی اظهار داشت: براساس دستورالعمل اجرایی طرح مشوق های بیمه کارفرمایی، کارفرمایانی که از طریق مراکز کاریابی نیروی کار جدید اضافه کنند از پرداخت بیمه سهم کارفرمایی به مدت دو سال معاف می شوند.

استاندار لرستان گفت: فارغ التحصیلان دارای مدرک کارشناسی به بالا که حداقل سه ماه از ثبت نام آنها در مراکز کاریابی و مشاوره شغلی گذشته باشد، مشمول اجرای این طرح تشویقی خواهند بود..

خادمی افزود: از تمامی فعالان بخش خصوصی و کارفرمایان انتظار می رود با همکاری اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی و همچنین مراکز کاریابی، از امکان فراهم شده برای بهره مندی از طرح های تشویقی دولت استفاده برده و گامی در جهت کاهش بیکاری و حل مشکل اشتغال بردارند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی