یکشنبه, 03 تیر 1397 - 16:49

ایجاد ۳۳ هزار شغل برای فارغ التحصیلان در مراکز رشد و کارآفرینی

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: ۳۳ هزار فارغ التحصیل دانشگاه های مختلف در مراکز رشد و کارآفرینی شاغل شدند.

به گزارش مهر، مسعود برومند روز شنبه در آیین تکریم رئیس شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان اظهار داشت: به دنبال توسعه فناوری ها می توانیم اشتغال زایی را بالا ببریم و از این رو تلاش کردیم با توسعه مراکز رشد و فناوری، زمینه اشتغال زایی را برای فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه از دهه ۷۰ شاهد توسعه فناوری در سطح کشور هستیم، افزود: از سال ۸۵ به بعد فناوری رو به پیشرفت رفت و از سال ۸۸ به بعد مراکز رشد و کارآفرینی شکل و شمایل پیدا کرد، به طوری که امروز ۳۳ هزار نفر از فارغ التحصیلان دانشگاه های مختلف شاغل شدند.

معاون پژوهشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری مسئله مهم پیش روی کشور را کارآفرینی و نوآوری عنوان کرد و بیان داشت: با وجود بحران بیکاری امروز به دنبال اشتغال زایی از راه فناوری هستیم که شهرک علم و فناوری اصفهان در این حوزه از سال های قبل قدم گذاشته است و سبقه طولانی دارد.

وی با اشاره به اینکه شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان بزرگ ترین پارک علم و فناوری را در کشور دارد، بیان داشت: شهرک علم و تحقیقاتی اصفهان ارتباط خوبی با دانشگاه صنعتی دارد و این یک امتیاز ویژه برای هر دو نهاد است.

برومند با اشاره به تاریخچه بازگشایی دانشگاه ها گفت: از سال ۶۲ شاهد شکل گیری دانشگاه ها بودیم و از بعد انقلاب تحصیلات تکمیلی را داشتیم که در این سال ها موفق به انجام ۴۸ هزار پژوهش علمی در سطح جهانی شدیم.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی