یکشنبه, 03 تیر 1397 - 11:36

شرکت های ایرباس و آئودی در حال تلاش برای عرضه زود هنگام خودروهای پرنده

به نظر می‌ رسد که آرزوی محال و دست نیافتنی ساخت و عرضه خودروی پرنده در حال به وقوع پیوستن است و شرکت های ایرباس و آئودی در حال تلاش برای عرضه زودهنگام آن هستند.

به گزارش ایسنا به نقل از وب سایت carscoops، از آنجایی که در سالهای اخیر تلاش شرکت های فعال در حوزه هوانوردی، تکنولوژی و خودروسازی برای تولید یک خودروی پرنده شدت گرفته است، حالا به نظر می رسد بسیاری از کاربران خودروها می توانند به عرضه زودهنگام این وسیله نقلیه شگفت انگیز امیدوار باشند.

گزارش های منتشر شده حاکی از آن است که غول هواپیماسازی ایرباس و شرکت خودروسازی آئودی با همکاری دولت و شهرداری کشور آلمان تصمیم گرفته اند بر روی توسعه و تکامل فناوری های مربوط به ساخت خودروی پرنده تمرکز ویژه ای داشته باشند.

از انجایی که شرکت های فعال در زمینه تکنولوژی همچون اوبر، تسلا، پورشه و لیبرتی اقدام به طراحی و ساخت نمونه های اولیه خودروهای پرنده کرده اند، حالا ایرباس و آئودی نیز قصد دارند با بهره‌مندی از فناوری های نوین و متخصصان و مهندسان زبده خود، از یک نمونه خودروی پرنده بی همتا رونمایی کنند که در نوع خود از سایر رقیبان برتری آشکاری داشته باشد.

نمونه های خودروهای پرنده که تاکنون معرفی و رونمایی شده اند، بیشتر شبیه به یک هواپیمای بسیار کوچک و اختصاصی است و هنوز فاصله زیادی با یک خودروی قابل استفاده در سطح شهر دارد.

اما به نظر می رسد ایرباس و آئودی با همکاری دولت آلمان می خواهند فاصله این خودروی پرنده عجیب و غریب با خودروهای معمول و قابل استفاده شهروندان را تا حد امکان کاهش دهند.

حدود شش ماه پیش بود که شرکت لیبرتی مدعی شد نخستین خودروی پرنده در جهان آماده فروش شده است چرا که این شرکت در حال صدور گواهینامه نهایی برای فناوری ژیروکوپتر دوصندلی سه چرخه‌ PAL-V است و اقدامات لازم برای عرضه نهایی در بازار را انجام داده است.

البته لیبرتی تنها شرکتی نیست که درصدد تولید خودروی پرنده در جهان است و همانظور که از اخبار گذشته می دانیم، غول هواپیماسازی ایرباس نیز چندماه پیش اعلام کرده است که در حال انجام آزمایشهای نهایی بر روی یک مدل خودروی پرنده است. تقریبا یک هفته پیش هم با خبر شدیم که شرکت پورشه در حال تولید یک خودروی پرنده است.

این طور که به نظر می رسد مردم جهان به زودی شاهد پرواز خودروها در آسمان شهرهایشان خواهند بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی