یکشنبه, 03 تیر 1397 - 11:27

فیات به جریمه 30 میلیون یورویی خود از طرف اروپا اعتراض کرد

گروه خودروسازی فیات- کرایسلر در واکنش به این اقدام، قانون‌گذاران اروپایی را متهم به سو استفاده از قدرت خود و ایفای نقش دادگاه جرائم مالیاتی چندملیتی کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، کمیسیون اروپا اعلام کرده است این شرکت در سال ۲۰۱۵ به توافقی با لوکزامبورگ رسیده است که میزان مالیات‌های پرداختی این شرکت در سه سال قبل از آن را به نحو چشمگیری کاهش داده است. کمیسیون اروپا این توافق را فرار مالیاتی از قوانین اتحادیه محسوب کرده است و این خودروساز ایتالیایی را ۳۰ میلیون یورو جریمه کرده است.

به گفته نهاد مبارزه با انحصار طلبی کمیسیون اروپا، فیات با این فرار مالیاتی، سود مشمول مالیات واحد لوکزامبورگ خود را ۲۰ برابر کمتر از میزان واقعی در شرایط بازار عادی اعلام کرده است. خوان رودریگز- وکیل خودروسازی فیات در واکنش به این اتهام بر پایبندی این شرکت به قوانین اتحادیه و شفافیت در قراردادهای خود با مقامات لوکزامبورگی تاکید کرد.

وی افزود فیات این طور احساس می‌کند که توسط کمیسیون تنبیه شده است و کمیسیون می خواهد در این پرونده از قانون جدیدی استفاده کند.

از طرفی مقامات لوکزامبورگ نیز در واکنش به این اقدام کمیسیون اروپا که سومین پرونده علیه این کشور محسوب می‌شود اعلام کرد اقداماتی از این دست باعث آسیب به روابط اعضا می شود.

از سوی دیگر برونو استرومسکی- وکیل کمیسیون اروپا- گفت: واضح است فیات از مزایای ناعادلانه مالیاتی بهره برده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی