شنبه, 02 تیر 1397 - 16:09

300 مربی کارآفرینی در کشور فعالیت می کنند

مدیر گروه آموزش کارآفرینی سازمان فنی و حرفه ای کشور گفت: 300 مربی کارآفرینی در رشته های مختلف در کشور فعالند و هر یک به طور متوسط به 100 نفر آموزش می دهند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، عباس کریمی روز جمعه در بازدید از مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهید اشجعی آستارا با تاکید بر اینکه مهم ترین وظیفه سازمان آموزش فنی و حرفه ای، تربیت نیروی ماهر و مورد نیاز موسسات، سازمان ها و واحدهای صنعتی است یادآور شد: مربیان در طول 10 سال گذشته در این سازمان تربیت شده اند.

وی اظهار کرد: سازمان آموزش فنی وحرفه ای در چهار حوزه ساخت و تولید، خدمات، فرهنگ و هنر و کشاورزی دوره آموزش برگزار می کند و در حوزه ساخت و تولید، برای هر شهرستان حداقل یک مربی کارآفرینی تربیت شده است.

وی بیان کرد: تجهیز کارگاه های مراکز آموزش فنی و حرفه ای کشور به سیستم های پیشرفته مستلزم حمایت صنایع، بنگاه ها و شرکای اقتصادی است و در روزهای اخیر، حدود 500 وسیله نقلیه به کارگاه ها اختصاص یافته است.

کریمی ادامه داد: بنگاه های اقتصادی برای پیشرفت در کارهای خود به نیروی ماهر نیاز دارند و مهارت شغلی بالاتر نسبت به دیگران، زمینه جذب افراد را در بازار فراهم می کند.

او گفت: آموزش فنی، حرفه ای و مهارت مطابق با نیازهای جامعه از مهم ترین محورهای تحقق اقتصاد مقاومتی مد نظر رهبر معظم انقلاب است و ارتباط موثر واحدهای تولیدی و مراکز فنی و حرفه ای باعث نیازسنجی و آموزش مطابق با خواست بازار هدف می شود.

مرکز آموزش فنی و حرفه ای آستارا از سال 76 فعالیت خود را آغاز کرد و در رشته های تعمیر لوازم خانگی، برق، تراشکاری، مکانیک، تاسیسات، صنعت ساختمان، صنایع، بازرگانی و کارآفرینی آن 340نفر آموزش می بینند.

شهرستان مرزی بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه شمال غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی