سه شنبه, 29 خرداد 1397 - 12:59

معاون فرهنگی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز / حرکت به سمت ایجاد و توسعه دانشگاه های نسل سوم یک الزام است

معاون فرهنگی و آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز حرکت به سمت ایجاد و توسعه دانشگاه های نسل سوم که آموزش، پژوهش و کارآفرینی و تولید سرمایه اجتماعی را امری بدیهی و از ضرورت ها دانست.

به گزارش ایسنا، کوروش عزیزی با بیان این مطلب اظهار کرد: به موازات پیشرفت در سطوح و ابعاد گوناگون علمی، با توجه به اینکه مراکز آموزش عالی و دانشگاه ها مبدا و منشاء تولید علم محسوب می شوند، از چند سال پیش تصمیم بر آن شد تا با به روزرسانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز و ارتقای سطح علمی و پژوهشی این مرکز آموزش پزشکی، توان و اعتبار دانشجویان این دانشگاه در زمینه های مختلف تقویت شود .

وی با اشاره به اینکه تقویت بنیه علمی و پژوهشی دانشگاه های یک کشور، تاثیری مستقیم بر ارتقای سطح توانمندی های علمی و عملی آن کشور دارد، ادامه داد: دانشگاه های نسل یک، تنها در زمینه آموزش و در دانشگاه های نسل دوم که بسیاری از دانشگاه های ایران را شامل می شوند، آموزش و پژوهش را مد نظر داشته و دارند.

این مقام مسئول با بیان اینکه در نسل سوم دانشگاه شاهد ارتقاء سطح عملکرد این مراکزعلمی هستیم،گفت: در دانشگاه های نسل سوم، علاوه بر آموزش و پژوهش هدفمند، سیاست ها به گونه ای طراحی می شود که در خروجی این دانشگاه ها ما شاهد کارآفرینی، تولید سرمایه، ارتقای امید و نشاط باشیم .

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ضمن متفاوت خواندن اشتغال زایی و مفهوم کارآفرینی، ادامه داد: یکی از ابعاد بسیار مهم این ارتقا به نسل سوم، رویکرد فرهنگی و تغییر نگرش مدیران ارشد، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه به مفاهیم آموزش، پژوهش و کارآفرینی و تولید سرمایه است که در این میان، نقش اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه و تغییرات در شرح وظیفه آنان بسیار برجسته و تعیین کننده خواهد بود.

عزیزی افزود: در این برنامه، هر یک از کارکنان دانشگاه به منزله یک فرد کارآفرین در سطح دانشگاه فعالیت دارند و مجموعه فعالیت ها باید در راستای کارآفرینی و تولید سرمایه و انگیزه ایجاد کارآفرینی باشد .

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی