جمعه, 01 تیر 1397 - 15:33

برایان کرانیچ از سمت مدیرعاملی اینتل استعفا کرد

اینتل اعلام کرده که برایان کرانیچ، مدیرعامل این کمپانی از سمت خود استعفا کرده است. دلیل استعفای کرانیچ داشتن رابطه با یکی از کارکنان این کمپانی اعلام شده که برخلاف قوانین اینتل است.

به گزارش زومیت، اینتل رسما اعلام کرد که برایان کرانیچ دیگر مدیرعامل اینتل نیست. براساس اطلاعات ارائه شده، کرانیچ به دلیل زیر پا گذاشتن قوانین و سیاست های داخلی اینتل استعفا کرده است. رابرت سوان، مدیر ارشد مالی اینتل، وظیفه مدیریت کمپانی را براساس استعفای کرانیچ برعهده خواهد داشت. اینتل در بیانیه ای که در این رابطه منتشر کرده، چنین اظهارنظر کرده است:

اینتل اخیرا مطلع شد که آقای کرانیچ رابطه ای با یکی از کارکنان اینتل داشته است. تحقیقات درون و برون سازمانی توسط تیمی که برای تحقیق در این خصوص به کار گمارده شده بودند، نشان از این دارد که این موضوع صحت داشته و از این رو برایان کرانیچ، قوانین و سیاست های اینتل را که مدیران را از داشتن رابطه با کارکنان این کمپانی منع می کند، زیر پا گذاشته است.

استعفای زودهنگام کرانیچ را باید نشانه ای از اولویت بالای قوانین در این کمپانی خواند. اینتل استعفای کرانیچ را گواهی بر این ادعا خوانده که تمام کارکنان اینتل برای ارزش های این کمپانی احترام قائل هستند. پس از استعفای کرانیچ، هیأت مدیره اینتل تمام کاندیداهای مدیریت اینتل در داخل و بیرون از کمپانی را مورد بررسی قرار می دهند. کرانیچ سابقه ای چند ده ساله در اینتل داشته و از ماه مه سال ۲۰۱۳ سمت مدیرعاملی در اینتل را برعهده گرفته است. کرانیچ سال ۱۹۸۲ به اینتل پیوسته بود.

اینتل طی سال گذشته میلادی با مشکلات بی شماری دست و پنجه نرم کرده است که از جمله آنها باید به روزنه های امنیتی Meltdown و Spectre اشاره کرد که وجود یک روزنه امنیتی با عمر بیش از ۱۰ سال را در پردازنده های اینتل آشکار کرد. اینتل برای رفع روزنه امنیتی موجود در پردازنده های خود اقدام به انتشار به روزرسانی های متعددی کرده که در برخی موارد، این به روزرسانی ها مشکلات دیگری را به واسطه باگ های جدید به همراه داشته اند. کرانیچ نوامبر سال گذشته بخشی از سهام خود به ارزش ۳۹میلیون دلار را به فروش رساند که همین موضوع شبهات در مورد سوءاستفاده وی از موقعیتش را تقویت کرد. وی پیش از اعلام عمومی وجود روزنه در پردازنده های اینتل اقدام به فروش سهام کرد.

کرانیچ در برهه ای مدیریت اینتل را برعهده داشت که وظیفه ایجاد تحول در این کمپانی بر دوش وی گذاشته شد. برایان کرانیچ برای تغییر کمپانی از یک تولیدکننده صرف پردازنده های پی سی به یک کمپانی فعال در حوزه تولید پردازنده ها به منظور استفاده در حوزه رایانش ابری و همچنین اینترنت اشیا فعالیت می کرد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی