چهارشنبه, 23 خرداد 1397 - 16:26

تشویق دانشجویان به کار تیمی مهم ترین وظیفه دانشگاه ها در ارتباط با توسعه کارآفرینی

رئیس بنیاد نخبگان چهارمحال وبختیاری، تشویق دانشجویان به کار تیمی و خلق ایده و رویدادهای ایده پردازی، راه اندازی مراکز شتابدهی نوآوری، تشکیل گروه های تحقیقاتی جامع، توسعه مراکز رشد دانشگاهی را مهم ترین وظیفه دانشگاه ها در ارتباط با توسعه فناوری و کارآفرینی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع ‎رسانی بنیاد ملی نخبگان، مجتبی بنیادیان، رئیس بنیاد نخبگان استان با اشاره به اهداف تشکیل بنیادهای نخبگان استانی، گفت: برنامه ریزی و سیاست گذاری برای شناسایی، هدایت، حمایت مادی و معنوی استعدادهای برتر، جذب، حفظ و به کارگیری و پشتیبانی از آنان در راستای ارتقای تولید علم، فناوری، توسعه علمی متوازن کشور و احراز جایگاه برتر علمی، فناوری و اقتصادی در منطقه براساس سند چشم انداز کشور در افق 1404 از مهم ترین اهداف تشکیل این بنیاد است.

بنیادیان گفت: افراد تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان براساس قوانین و آیین نامه های مصوب شناسایی می شوند. بنیادهای استانی نهادهای میان بخشی هستند، بنابراین نیازمند همکاری و هم افزایی نهادهای اجرایی برای توانمندسازی اجتماع نخبگانی و بهره مندی از این نیروی انسانی مستعد است تا بتوانند نقش خود را به خوبی ایفا کنند.

وی به نهادینه شدن فرهنگ علم و فناوری و تفکر دانش بنیان اشاره کرد و اضافه کرد: در صورتی می توان به توانمندی اقتصادی و تولید و اشتغال پایدار رسید که به دستگاه های علمی و پژوهشی استان مانند دانشگاه ها، مراکز رشد و پارک های علم و فناوری توجه ویژه صورت گیرد. در این صورت با جذب استعداد های برتر در این نهادها به حضور آنان در استان تداوم بخشیده و در نهایت موجب اثرگذاری بیشتر آنان در استان باشد.

رئیس بنیاد نخبگان چهارمحال وبختیاری تأکید کرد: مهم ترین وظیفه دانشگاه ها در ارتباط با توسعه فناوری و کارآفرینی، تشویق دانشجویان به کار تیمی و خلق ایده و رویدادهای ایده پردازی، راه اندازی مراکز شتابدهی نوآوری، تشکیل گروه های تحقیقاتی جامع، توسعه مراکز رشد دانشگاهی و تشکیل شرکت های دانش بنیان و حمایت از پارک علم و فناوری است.

بنیادیان در پایان با اشاره به اینکه بنیاد ملی نخبگان نگاه ویژه ای به مجموعه آموزش وپرورش دارد، افزود: این بنیاد به تمامی مجموعه ها با نگاهی منسجم و فراگیر توجه می کند و با توجه به سیاست های آتی نگاه ویژه ای به آموزش وپرورش و قشر دانش آموز خواهد داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی