دوشنبه, 07 خرداد 1397 - 11:28

کوالکام به منظور توسعه هدست ‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده تراشه اختصاصی می سازد

به نظر می رسد که شرکت کوالکام می خواهد به منظور توسعه هدست های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده تراشه اختصاصی و جدیدی بسازد.

به گزارش ایسنا، به نقل از وب سایت trusted reviews، شرکت کوالکام یکی از بزرگترین شرکتهای مستقر در ایالات متحده آمریکاست و در حوزه تولید تراشه و پردازنده فعالیت های گسترده و موفقیت آمیزی داشته است.

طبق گزارش های منتشر شده، کوالکام قرار است در هفته آینده طی رویداد World Expo Augmented که در کالیفرنیا برگزار می شود، از تراشه جدیدی تحت عنوان اسنپدراگون XR۱ رونمایی کند که به منظور بکارگیری در محصولات نوینی همچون هدست های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده تولید خواهند شد.

پیش بینی می شود این تراشه جدید شامل بخش ها و فناوری هایی همچون هسته های CPU، واحد پردازش گرافیکی، ماژول امنیتی و ماژولی منحصر به هوش مصنوعی خواهد بود.

بسیاری از منابع آگاه گزارش داده اند که این تراشه جدید از سیستم کنترل صدا و صوتی و همچنین پایش حرکت سر نیز پشتیبانی خواهد کرد.

البته این نخستین باری نیست که کوالکام محصولی با پیشوند XR ارائه داده است چراکه این شرکت در اوایل سال جاری ۲۰۱۸ میلادی نیز همزمان با معرفی هدست واقعیت مجازی VR مبتنی بر تراشه اسنپدراگون ۸۴۵، عبارت XRرا نیز ذکر کرد.

این شرکت همچنین در جریان رویداد Augmented World Expo سال گذشته ۲۰۱۷ نیز از ورود به عرصه واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و واقعیت ترکیبی و تلاش برای توسعه آن گفته بود.

کوالکام در آغاز سال جاری میلادی درباره واقعیت مجازی گفته بود تراشه های XR به منظور پوشش دهی و پشتیبانی از هدست های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده و هر آنچه در این حوزه قرار می گیرند، تولید خواهد شد چراکه این فناوری از استقبال و رشد بی سابقه ای برخوردار شده و همانطور که برآورد شده است بازار و AR تا سال ۲۰۲۱ در مجموع به ارزش ۱۰۸ میلیارد دلار دست خواهد یافت.

کوالکام با شرکت هایی همچون اچ تی سی، Vuzix و چند تولیدکننده ی هدست دیگر در حال همکاری است تا بتواند تراشه های جدید خود را برای آن ها تولید کرده و بکارگیری کند.

وایو فوکوس که هدست واقعیت مجازی اچ تی سی نام دارد، بر مبنای تراشه اختصاصی کوالکام تولید شده و قرار است در سال جاری میلادی راهی بازار کشورهای کانادا و آمریکا شود.

فیس بوک نیز با همکاری شرکت چینی شیائومی می خواهد هدست آکیولس گو را بر مبنای تراشه ی اسنپدراگون ۸۲۱ تولید و عرضه کند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی