یکشنبه, 06 خرداد 1397 - 15:43

عضو کمیسیون کسب و کار اتاق بازرگانی / اعطای مجوزهای کسب و کار این عرصه را به چالش کشیده است

عضو کمیسیون کسب و کار اتاق بازرگانی گفت: اعطای مجوزهای کسب و کار زمانبر بوده که همین امر یکی از دلایل بهبودنیافتن فضای کسب و کار است.

داوود فدایی، عضو کمیسیون کسب و کار اتاق بازرگانی، در برنامه گفت وگوی اقتصادی رادیو گفت وگو درخصوص چالش های بهبود مستمر فضای کسب و کار، اظهار کرد: به اعتقاد بنده قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار متولی خاصی ندارد و بین قوای مقننه و مجریه تقسیم شده است، لذا نیازمند هستیم یک نهاد یا ارگان مشخص متولی اجرای این قانون باشد.

وی با بیان اینکه باید نظارت و اجرایی شدن این قانون برعهده بخش خصوصی باشد، افزود: قانون بهبود مستمر فضای کسب و کار باید بر بخش خصوصی اثرگذار باشد که در حال حاضر این بخش زیر فشار سیستم ها و دستگاه های دولتی و خصولتی قرار گرفته و شرایط مناسبی ندارد.

فدایی بیان کرد: خودتحریمی و برخی قوانین در ایران موجب می شود هزینه تولید در کشور افزایش پیدا کند؛ درحالی که باید از طریق هزینه ها، بهبود کیفیت و یا تیراژ تولید با دیگر کشورها رقابت کنیم.

عضو کمیسیون کسب و کار اتاق بازرگانی ادامه داد: به دلیل تحریم های موجود نمی توانیم صادرات انجام دهیم و به همین دلیل هیچ گاه نمی توانیم با کشور چین که در تیراژ میلیاردی تولید می کند رقابت کنیم.

وی تصریح کرد: در کشور ما دادن مجوزها بسیار زمانبر بوده که همین امر یکی از دلایل بهبودنیافتن فضای کسب و کار است درحالی که مجوز کسب و کار در کشورهای دیگر ظرف ۴۸ ساعت آماده می شود.

عضو کمیسیون کسب و کار اتاق بازرگانی با اشاره به وجود قوانین خلق الساعه بسیار در کشور گفت: این گونه قوانین در کشور بیانگر این است که ما استراتژی ملی تعریف شده نداریم که بتوانیم جایگاه مان را در کشور مشخص کنیم.

فدایی تأکید کرد: برای بهبود فضای کسب و کار باید بخش خصوصی وارد عرصه اقتصاد کشور شده و همچنین باید حضور مردم در عرصه های مختلف جدی گرفته شود، زیرا آنها برای تعیین سرنوشت و آینده خودشان از تخصص کافی برخوردار هستند.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی