یکشنبه, 06 خرداد 1397 - 15:36

مدیرعامل شستا اعلام کرد / واگذاری ۱۰۵ شرکت تأمین اجتماعی به بخش خصوصی تا پایان سال آینده

مدیرعامل شستا گفت: بنا داریم تصدی خودمان را در امور شرکت ها و بنگاه هایی که امکان فعالیت در بخش خصوصی دارند، کاهش دهیم و تا پایان سال ۹۸ مدیریت ۱۰۵شرکت را به بخش خصوصی واگذار کنیم.

به گزارش مهر، مرتضی لطفی در نشست هم اندیشی مدیران مسئول رسانه ها و نشریات با مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تأمین اجتماعی شستا که با هدف تبیین راه های تعامل و بهره مندی از ظرفیت های مطبوعات و رسانه ها در بخش های دولتی و خصوصی به منظور تبیین راهکارهای شستا و تعامل دوسویه با رسانه ها صورت گرفت اظهار کرد: تقریبا یک و دو دهم تولید ناخالص ملی متعلق به شستاست.

شستا در ۹ هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی، عمران و حمل و نقل، سیمان، دارو، انرژی، صنایع عمومی، بانک، ICT، سرمایه گذاری فعالیت دارد. سرمایه فعلی این شرکت، حدود ۳۹۰۰ میلیارد تومان است. همچنین۸۰۰۰ میلیارد افزایش سرمایه را مصوب دارد. مجموعا ۸۰ هزار نفر به صورت مستقیم تحت پوشش اشتغال این مجموعه قرار دارند.

مدیرعامل شستا ارزش دارایی های این شرکت را ۶۰هزار میلیارد، معادل ۱۷ میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: شستا ۲۷۴ شرکت تحت پوشش دارد که ۱۸۰ شرکت آن تحت کنترل است. بنا داریم که تصدی خودمان را در امور شرکت ها و بنگاه هایی که امکان فعالیت در بخش خصوصی دارد، کاهش دهیم و به همین دلیل تا پایان سال ۹۸ مدیریت بخشی از شرکت ها در حیطه تأمین اجتماعی (حدود ۱۰۵ شرکت) را به بخش خصوصی واگذار خواهیم کرد.

مشخصات شرکت هایی که قصد واگذاری آن را داریم در سایت هلدینگ صباتأمین قرار دارد. هم به اقتضای فضای کسب و کار و هم تأکید رئیس جمهور و دکتر ربیعی در قالب برنامه پنج ساله روند چابک سازی مجموعه را در پیش گرفته ایم. بر این اساس از ۹ هلدینگ در پنج هلدینگ ادغام خواهیم شد، به این ترتیب چهار هلدینگ را کاهش خواهیم داد، مثلا ما در حوزه ساختمان در حوزه سه ساختمان فعالیت می کردیم که هر سه را در هم ادغام کردیم. نتیجه این روند آزاد سازی سرمایه ها و صرفه جویی و سبک سازی مجموعه بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدیدعضویت در خبرنامه فرصت امروز

با عضویت در این خبرنامه از آخرین مطالب روزنامه مطلع خواهید شد.

Please wait

با ما در ارتباط باشید

021.88895341

021.88895342

[email protected]

شبکه های اجتماعی